Εντυπωσιακός και… 4ος ο Κεραυνός Δρυμού!

Νίκη τέταρτης θέσης, ήταν αυτήν η νίκη του Κεραυνού Δρυμού έναντι του συνονόματου των Δένδρων με το επιβλητικό 5 – 0!

Το συγκρότημα του Κώστα Καζάκη έφτασε τους 21 πόντους και παρέα με άλλες δύο ομάδες (Βερδικούσια και Πελασγιώτιδα) βρίσκεται στην 4η θέση του 1ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

Ο Κεραυνός Δένδρων από την άλλη, έμεινε στους 26 βαθμούς και διατήρησε την 3η θέση του Ομίλου.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν τον «χορό» των τερμάτων στο 9ο μόλις λεπτό με σουτ του Ευριπίδη Λαγιόκαπα, ενώ με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Δημήτρης Γκόγκουρας με σουτ έδωσε «αέρα» δύο τερμάτων στην ομάδα του Δρυμού.

Στο 31ο λεπτό το σουτ του Ζήση Ζαγκλιαβού σταμάτησε στη ρίζα του αριστερού δοκαριού των φιλοξενουμένων, ενώ στο 35′ ο Ευριπίδης Λαγιόκαπας με πλασέ από ωραία ενέργεια, έστειλε τις δύο ομάδες στ΄ αποδυτήρια για το ημίχρονο με το 3 – 0 υπέρ των γηπεδούχων.

Στην επανάληψη και στο 50′ ο Ζήσης Ζαγκλιαβός με κεφαλιά από κόρνερ του Μιφτάρι, ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4 – 0, ενώ το τελικό 5 – 0 διαμόρφωσε στο 62′ με σουτ και πάλι ο Ζήσης Ζαγκλιαβός.

Οι φιλοξενούμενοι έχασαν την ευκαιρία στο 70′ να πετύχουν το γκολ της τιμής, όταν ο Μιφτάρι ανέτρεψε τον Βαγγέλη Πέρπερα και ο Δημήτρης Σερδένης εκτέλεσε το πέναλτι, το οποίο όμως απέκρουσε ο Κώστας Ζιώγας, κρατώντας το μηδέν στην εστία του.

Αξίζει να σημειωθεί πως λίγο πριν από τη σέντρα του αγώνα οι φιλοξενούμενοι συνειδητοποίησαν πως έληξε η κάρτα υγείας των περισσότερων αθλητών τους και αυτό είχε ως αποτέλεσμα η ομάδα του Κεραυνού Δένδρων να παραταχθεί με εννέα ποδοσφαιριστές στο γήπεδο του Δρυμού!

Κεραυνός Δρυμού (Κώστας Καζάκης): Αθανασόπουλος (65′ Ζιώγας Κ.), Μιφτάρι, Δαχλύθρας, Κατσιαμήτας, Γκαντούνας Β. (46′ Κόγιος), Καρακώστας, Σουγλής, Ζαγκλιαβός, Λαγιόκαπας, Γκαντούνας Γ. (46′ Ρούσι), Γκόγκουρας.

Κεραυνός Δένδρων (Μίλτος Ταυλαρίδης): Τσιγάρας, Κωστάκης, Σερδένης, Τσιάτας, Κουσάνας, Μπουζούκας, Καλούπας, Πέρπερας, Καραδήμος.