Εντυπωσιακός ο Δωτιέας Αγιάς και εκπληκτική εμφάνιση του Γιώργου Τσατσαλίδη!

Στη δεύτερη αγωνιστική της «μεγάλης» τοπικής κατηγορίας και στο παιχνίδι του Δωτιέα Αγιάς με τη Δόξα Βλαχογιαννίου οι γηπεδούχοι επιβλήθηκαν με σκορ 6 – 0, έχοντας τον Γιώργο Τσατσαλίδη σε εξαιρετική μέρα!

Ο Δωτιέας Αγιάς έπειτα από τη «λευκή» ισοπαλία της πρεμιέρας απέναντι στο Μαυροβούνι πέτυχε μία εμφατική νίκη με τον Γιώργο Τσατσαλίδη να σημειώνει «καρέ» τερμάτων και την ομάδα του Γιάννη Βαΐτση να φθάνει τους τέσσερις βαθμούς.

Στον αντίποδα, η Δόξα Βλαχογιαννίου δέχθηκε μία βαριά ήττα και έμεινε στους τρεις βαθμούς με τη νίκη της πρεμιέρας απέναντι στον Δαμασιακό.

Στο 2ο λεπτό του αγώνα ο Γιώργος Τσατσαλίδης έκανε την αρχή στα γκολ με κεφαλιά ύστερα από τη σέντρα του Γιώργου, ενώ στο 7ο λεπτό ο Δωτιέας πέτυχε και δεύτερο τέρμα με τον έμπειρο επιθετικό και πάλι με κεφαλιά.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Ζήσης Μαλάκος με σουτ από θέση βολής πέτυχε το 3 – 0 και αυτό ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 67ο λεπτό ο Κλεάνθης Ράχης σημάδεψε με σουτ το δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του Κώστα Μπρέλλα και η Δόξα «άγγιξε» τη μείωση του σκορ.

Τέσσερα λεπτά μετά, ο Γιώργος Τσατσαλίδης σούταρε από πλεονεκτική θέση, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Γιώργης διεύρυνε το σκορ σε 4 – 0.

Στο 73ο λεπτό ο Δωτιέας Αγιάς πέτυχε και πέμπτο γκολ με τον Γιώργο Τσατσαλίδη, ενώ στο 86ο λεπτό διαμορφώθηκε το τελικό σκορ, 6 – 0 και πάλι με τον Γιώργο Τσατσαλίδη όπου παράλληλα σημείωσε και το τέταρτο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι.

Δωτιέας Αγιάς (Γιάννης Βαΐτσης): Μπρέλλας, Χονδροδήμος, Γούτος Ευάγγ., Κόκκινος, Γούτος Ν., Γιαννουλέας (44′ λ.τ. Μπαρούτζας), Κορλός (76′ Παπαγιαννούλης), Μαλάκος, Καρβούνης (84′ Μαγιάκος), Γιώργης (76′ Σβερκούλης), Τσατσαλίδης.

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Γεωργούλας, Μητούλας (17′ Πέτρου), Λιάκος, Κολιός, Φρατζής (82′ Γκουρομπίνος Δ.), Σαΐτης (67′ λ.τ. Τασιούλης), Κωνσταντινίδης, Τσιάρας, Ράχης, Νάτσης, Αλεξίου.