Εντυπωσιακός Ροδιακός, κέρδισε και τον Τοξότη!

Μετά την εντυπωσιακή εντός έδρας νίκη απέναντι στο Αβέρωφ τη περασμένη αγωνιστική, ο Ροδιακός επικράτησε και σήμερα του Τοξότη με 4 – 0 στο γήπεδο βοηθητικό γήπεδο της Γιάννουλης για την 17η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ!

Η ομάδα του Γιώργου Φτεργιώτη έδωσε συνέχεια στις επιτυχίες και με εμφατικό τρόπο έφθασε τους είκοσι επτά βαθμούς, ενώ συνεχίζει ακάθεκτη στη πέμπτη θέση του πρωταθλήματος.

Αντίθετα, το σύνολο του Χρήστου Γκάτα δεν κατάφερε σήμερα να πάρει το θετικό αποτέλεσμα και δέχθηκε την ήττα από τον Ροδιακό, με τον Τοξότη να συνεχίζει τη προσπάθεια του έχοντας είκοσι ένα βαθμούς κι ενώ βρίσκεται στην όγδοη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Στο 38ο λεπτό ο Ερντόν Πατρίκου με σουτ από πλεονεκτική θέση για γκολ έβαλε τον Ροδιακό σε θέση οδηγού στο σκορ, ενώ στο 49ο λεπτό ήταν η σειρά του Αρσέν Πατρίκου να σκοράρει με πλασέ, ύστερα από κάθετη πάσα του αδερφού του, Ερντόν Πατρίκου.

Προς το τέλος της αναμέτρησης τώρα και στο 88ο λεπτό, ο Ροδιακός ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3 με το πλασέ του Πέρπερα, ενώ στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Αρσέν Πατρίκου διαμόρφωσε το τελικό 0 – 4 ύστερα και από την κάθετη πάσα του Μπαλκουρά.

Ροδιακός (Γιώργος Φτεργιώτης): Ματούλας, Μπιζιώτας, Κουσιάνας (65′ Χαστάς), Καλέσης, Φούντας Ν. (85′ Φούντας Αθ.), Γκαμπέτας, Μπαλκουράς, Πέρπερας, Τόρης (80′ Βόγγολης), Πατρίκου Ερ. (70′ Μάρκος), Πατρίκου Αρσ..