Εντυπωσιακό ματς στην Ανθούπολη με νικήτρια τη Ραχούλα

Αν και ήταν ηλιόλουστη η μέρα αυτή του Σαββάτου, Λάρισα ’88 και Δόξα Ραχούλας δυσκολεύτηκαν αρκετά να παίξουν μπάλα, με τον τραγικό αγωνιστικό του γηπέδου της Ανθούπολης να δυσκολεύει κατά πολύ τους παίκτες των δύο ομάδων για να παίξουν ποιοτικό ποδόσφαιρο…

Τελικά, η Δόξα Ραχούλας με ανατροπή του σκορ και το 1 – 5 έφυγε με τους τρεις βαθμούς της νίκης από το γήπεδο της Ανθούπολης, καθώς επιβλήθηκε της Λάρισας ’88, σκορ το οποίο και πήρε διαστάσεις στην επανάληψη.

Έτσι, η ομάδα του Αποστόλη Τσιανάκα έφθασε τους είκοσι πέντε βαθμούς και συνεχίζει στη τρίτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας μαζί με τον Πανιώνιο Νέας Σμύρνης, ενώ από τη πλευρά του το συγκρότημα του Νίκου Μαλλικόπουλου έμεινε στους οκτώ βαθμούς και τη δέκατη θέση της βαθμολογίας.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, οι γηπεδούχοι «άνοιξαν» το σκορ και πέτυχαν το 1 – 0. Ο Καραμπλής σούταρε έξω από τη μεγάλη περιοχή της Δόξας Ραχούλας, η μπάλα χτύπησε σε σώμα αμυντικού των φιλοξενουμένων και ο Τζαφάλιας με νέο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα Κονατσιώτη για το 1 – 0.

Στο 41ο λεπτό ο Δημήτρης Τσακαβίτης αποβλήθηκε σωστά από τον κ. Ρουπέλα με απευθείας κόκκινη κάρτα για χτύπημα εκτός φάσης στον Τζαφάλια, ενώ στο 44ο λεπτό ο Βαγγέλης Γκομοσίδης εκμεταλλεύτηκε τις κόντρες που έγιναν στη περιοχή των «βυσσινί» και με κοντινό πλασέ έκανε το 1 – 1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος τώρα και στο 55ο λεπτό, ο Βασίλης Αργυρακούλης που είχε περάσει στο παιχνίδι ως αλλαγή έκανε το 1 – 2 και ολοκλήρωσε την ανατροπή του σκορ με πλασέ από σέντρα του Αντώνη Μηταλούλη, ενώ πέντε λεπτά μετά, ο Παναγιώτης Καλαπανίδας αποβλήθηκε κι αυτός με κόκκινη κάρτα όπως και ο τεχνικός των γηπεδούχων, Νίκος Μαλλικόπουλος για διαμαρτυρίες προς τον ρέφερι, Ρουπέλα.

Στο 65ο λεπτό ο Σταμπολάκης «έκλεψε» τη μπάλα από τον Αλεξανδρή στην άμυνα των γηπεδούχων και με ωραίο σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 1 – 3, ενώ στο 80ο λεπτό ο Βασίλης Αργυρακούλης με δικό του τέρμα διεύρυνε το σκορ σε 1 – 4.

Το τελικό σκορ, 1 – 5 για τη Δόξα Ραχούλας διαμόρφωσε στο 82ο λεπτό ο Θανάσης Σταμπολάκης με σουτ από πλεονεκτική θέση.

Λάρισα ’88 (Νίκος Μαλλικόπουλος): Χάμος, Κωνσταντίνου Γ., Αλεξανδρής, Ναστούδης (65′ Σδράλης), Κωνσταντίνου Β., Καραμπλής, Καλαπανίδας, Τζαφάλιας, Σπανός (85′ Κεμαλής), Τσίντζος, Λεμονής.

Δόξα Ραχούλας (Αποστόλης Τσιανάκας): Κονατσιώτης, Σάλα, Τζάνακας, Θεοχαρούλης (66′ Τζανακούλης), Εμμανουήλ, Τσακαβίτης, Γκομοσίδης, Χασιώτης (46′ Αργυρακούλης), Σκάκος, Σταμπολάκης, Μηταλούλης (66′ Σταμουλάκης).