Εντυπωσιακό το Αβέρωφ, σταμάτησε στα έξι!

Μία εκκωφαντική νίκη σημείωσε σήμερα το απόγευμα το Αβέρωφ για τη 4η Αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ, καθώς επιβλήθηκε με 6 – 1 του Μεσοχωρίου στο γήπεδο του, αγωνιζόμενη για σχεδόν ολόκληρο το παιχνίδι με ποδοσφαιριστή λιγότερο, καθώς αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Μητσιός μόλις στο 6ο λεπτό.

Έτσι, το συγκρότημα του Δημήτρη Κουκουλιάφκα συνεχίζει να έχει το απόλυτο και βρίσκεται στη πρώτη θέση, ενώ από την άλλη, η ομάδα του Μιχάλη Τζιατζιά έμεινε στους έξι βαθμούς και την έβδομη θέση ύστερα από αυτή την αγωνιστική.

Και ένα από τα πολλά αστέρια που έλαμψαν στο σημερινό ματς, ήταν ο χαρισματικός αυτός παίκτης που ακούει στο όνομα Αλέξανδρος Παρλάντζας ο οποίος σημείωσε χατ τρικ (19′ με φοβερό βολέ στο «Γ», 60′ με πέναλτι που κέρδισε ο Κουσιάς από τον Λέτσιο και 65′ με συρτό σουτ).

Στην επανάληψη και στο 46′ ο «λαβωμένος» Θωμάς Κουσιάς αξιοποίησε την πάσα του Παρλάντζα και χρίσθηκε σκόρερ ενώ δίχτυα βρήκαν στο φινάλε και οι Κουτσάκης (84′) και Ντέκας (86′), για το τελικό 6 – 1 των γηπεδούχων.

Και όλα αυτά ενώ στο 75′ οι φιλοξενούμενοι είχαν μειώσει στο σκορ σε 4 – 1 με μακρινό σουτ του Βρασίδα Κοντοθανάση. Ενώ στο 80′ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη – κόκκινη κάρτα και ο Ηλίας Τσιάρας για το Μεσοχώρι, με τις αριθμητικές ισορροπίες να επιστρέφουν στην αναμέτρηση.

Μάλιστα, μετά το τέλος του αγώνα ο Μιχάλης Τζιατζιάς δήλωσε τη παραίτηση του από τη τεχνική ηγεσία της Ελπίς Μεσοχωρίου, με τον ίδιο να ευχαριστεί τη διοίκηση και τους ποδοσφαιριστές για τη συνεργασία που είχε μέχρι τώρα…

ΠΑΟΛ Αβέρωφ (Δημήτρης Κουκουλιάφκας): Μάνος, Πατρίκης, Μήτσιος, Μούτσα, Κοτρώτσιος Χ., Λιλολάρι, Ντέκας, Κοτρώτσιος Αθ. (82′ Κοτρώτσιος Ραφ.), Κουτσάκης, Παρλάτζας, Καραούλας (35′ λ.τ. Κουσιάς (73′ Σωτήρης)).

Ελπίς Μεσοχωρίου (Μιχάλης Τζιατζιάς): Πατσιτός Δ., Φράντζας, Λέτσιος (70′ Καραγιάννης), Μήσιος, Μούσιος, Καρακώστας (80′ Πατσιτός Θ.), Κοντοθανάσης, Τσιάρας, Γκαραβέλης (46′ Αλιπρασίτης), Μαρκούγιας, Ρακιντζόγλου (46′ Καλογιάννης).