Εντυπωσιακό το Κιλελέρ, μείωσε τη διαφορά από τη κορυφή!

Την ευκαιρία να μειώσει στον βαθμολογικό πίνακα την απόσταση από τη πρώτη θέση και τον Αετό Μακρυχωρίου, δεν έχασε το Κιλελέρ, κερδίζοντας με το εντυπωσιακό 6 – 1 την ομάδα της Νεάπολης. Χατ – τρικ ο Κώστας Κουσιώρας για τους γηπεδούχους, ενώ δύο τέρματα πέτυχε και ο Αλέξης Τζατζάκης. Δύο ασσίστ ο Μπάμπης Παπαδημητρίου.

Με τους 46 βαθμούς που έφτασε πλέον το Κιλελέρ μείωσε τη διαφορά από τον πρωτοπόρο Αετό Μακρυχωρίου σε δύο πόντους, ενώ από την άλλη, η ομάδα της Νεάπολης είδε την 5η θέση που οδηγεί στα πλέι-οφ ανόδου, να απομακρύνεται κατά έξι βαθμούς, τη στιγμή όπου επίσης απέχει από τη ζώνη των πλέι-άουτ, μόλις πέντε πόντους.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 15ο λεπτό ο Κώστας Κουσιώρας. Έπειτα από βαθιά μπαλιά του Βράκα ο γκολκίπερ της Νεάπολης δεν απομάκρυνε σωστά τη μπάλα, στρώνοντάς την στον Κώστα Κουσιώρα που από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να βάλει την ομάδα του σε θέση οδηγού από νωρίς στο παιχνίδι.

Δύο τα τέρματα του Κιλελέρ έκανε στο 40′ και πάλι ο Κώστας Κουσιώρας. Αυτή τη φορά πήρε την ασσίστ από τον Γαγάρα και μπαίνοντας στην αντίπαλη περιοχή και επιχειρώντας ενα διαγώνιο σουτ στην εστία της Νεάπολης, έκανε δύο τα τέρμα της ομάδας του Δημήτρη Δανιλούλη πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 50′ μετά από κόρνερ των γηπεδούχων οι «Ναπολιτάνοι» απομάκρυναν… άτσαλα, με τον Μπάμπη Παπαδημητρίου με ένα ψηλοκρεμαστό πλασέ να διευρύνει τη διαφορά των Κυψελωτών στα τρία τέρματα. Κάπου εκεί όμως και στο 57′ οι «Παρτενοπαίοι» μειώσαν το σκορ σε 3 – 1 με τον Ποντίκα, χωρίς όμως να υπάρχει συνέχεια.

Στο 70′ ο Κώστας Κουσιώρας αναπτύχθηκε από το δεξί άκρο της επίθεσης των γηπεδούχων, βγάζοντας παράλληλα «πάρε – βάλε» γκολ στον Αλέξη Τζατζάκη που δεν δυσκολεύτηκε για το 4 – 1, ενώ στο 74′ η βαθιά μπαλιά του Παλάσκα για τον Τζατζάκη που έπαιξε το ένα – δύο με τον Κουσιώρα, ήταν ικανή για να γίνει το 5 – 1, με τον Αλέξη Τζατζάκη να πετυχαίνει το δεύτερό του προσωπικό τέρμα στην αναμέτρηση.

Το τελικό, 6 – 1, διαμόρφωσε στο 85′ πετυχαίνοντας και χατ – τρικ στην αναμέτρηση, ο Κώστας Κουσιώρας που πήρε ασσίστ από τον Μπάμπη Παπαδημητρίου πριν πλασάρει σωστά από το ύψος της μικρής περιοχής για το τελικό σκορ.

Α.Ε. Κιλελέρ (Δημήτρης Δανιλούλης): Βάιος, Παλάσκας, Δούρος, Καρακάνος (78′ Κοκότσικας), Ζιόμπουρας Απ., Γουρνάρης, Βράκας (65′ Κολοβός), Γαγάρας, Παπαδημητρίου, Κουσιώρας (86′ Μπαλλάς, Τζατζάκης (75′ Κασσιός).

Νεάπολη Λάρισας (Νίκος Βλαχούλης): Μόσιαλος, Συγκούνας (46′ λ.τ. Μανδραβέλης), Συμεωνίδης (80′ Ανυφαντής), Βιλανάκης, Σφυριδάκης, Μπουχλαριώτης, Μπαλαούρας, Καλόγηρος (65′ Κοσμάς), Μανώλης (65′ Καραθάνος), Ποντίκας, Χατζηγρηγορίου.