Εξάρα για το Χειμάδι!

Το Χειμάδι έκανε ότι ήθελε την Δόξα Αρμενίου, παίρνοντας την άνετη νίκη με 6 – 1 στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Β΄ΕΠΣ Λάρισας.

Οι γηπεδούχοι μετουσίωσαν τις ευκαιρίες τους σε γκολ με τη συμπλήρωση ενός τετάρτου αγώνα. Όταν ο Γιώργος Καραντώνης με σουτ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και «άνοιξε» το σκορ για την ομάδα του. Ενώ στο 32′ ο Δημήτρης Σιούτας με σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Στο δεύτερο ημίχρονο το Χειμάδι εδραίωσε ακόμη περισσότερο την υπεροχή του, όταν με το «καλημέρα» της «επανάληψης» ο Γιώργος Καραντώνης με δυνατό σουτ έκανε το 3 – 0. Ενώ στο 52′ ο ίδιος παίκτης εκ νέου με σουτ έκανε το 4 – 0 σημειώνοντας παράλληλα χατ – τρικ!

Οι παίκτες του Γιώργου Νούσιου δεν σταμάτησαν εκεί και τρία λεπτά αργότερα ο Χρήστος Λιόγκας με όμορφο τελείωμα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5 – 0. Μάλιστα ο ίδιος παίκτης στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης με σουτ έκανε το 6 – 0.

Το μόνο που κατάφερε η Δόξα Αρμενίου ήταν να πετύχει το γκολ της τιμής στο 80ό λεπτό με τον Βασίλη Καψούρη, διαμορφώνοντας το τελικό 6 – 1.

Α.Ο. Χειμαδίου (Γιώργος Νούσιος): Φραχόλι, Παναγιωτίδης (60′ Γκόγκος), Τόπης, Παπακωστούλης, Νούσιος Γ. Αχ., Γκοτζαμανίδης, Νταής (35′ λ.τ. Νούσιος Γ. Β.), Γκόλαντας, Καραντώνης, Σιούτας (50′ Λιόγκας), Μπάτζιος.

Δόξα Αρμενίου (Δημήτρης Χατζής): Καραδημήτρης Δ., Ψάρρας (60′ Χιούσα), Κωστόπουλος, Γιαννούχος, Καψούρης, Σπανός, Καραδημήτρης Αθ. (65′ Παπανικολάου), Γκόντα, Καμπανάς, Παπαδημητρίου (60′ Φραντζέσκο), Κατσίκης.

Ρουπέλας, Παπαγιαννόπουλος, Τσατσαρώνης.