«Εξάστερη» η Νεάπολη!

Η Νεάπολη έκανε ότι ήθελε την άμυνα της Δόξας Ραχούλας και πανηγύρισε άνετη εντός έδρας νίκη με 6 – 1 για την 23 αγωνιστική της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

Μετά από αυτούς τους τρεις βαθμούς που πρόσθεσε στη συνολική της βαθμολογία, η Νεάπολη βρίσκεται στην 11η θέση της βαθμολογικής κατάταξης, έχοντας 35 βαθμούς. Από την άλλη η Ραχούλα είναι στη 13η θέση με 25 βαθμούς.

Με τη συμπλήρωση είκοσι λεπτών αγώνα οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μεταφράσουν την υπεροχή τους σε γκολ. Σουτ του Δημήτρη Ζάρρα, η μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Γιώργος Καραθάνος από κοντά «άνοιξε» το σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα η Νεάπολη απέκτησε στο 48′ προβάδισμα ασφαλείας. Ο Αντώνης Κατσαμάκας βρέθηκε σε ιδανική θέση για γκολ και δεν αστόχησε από κοντά διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του. Την υπόθεση νίκη «κλείδωσε» στο 57′ και πάλι ο Αντώνης Κατσαμάκας με πλασέ από κοντά, μετά από σέντρα του Γιώργου Καραθάνου, κάνοντας το 3 – 0.

Οι γηπεδούχοι είχαν πάρει φόρα και δε μπορούσαν να σταματήσουν και στο 65′  ο Μανδραβέλης έκανε την διαγώνια πάσα και με πλασέ ο επερχόμενος Γιώργος Καραθάνος έκανε το 4 – 0. Ενώ έξι λεπτά αργότερα ο Κώστας Μανδραβέλης με εξαιρετικό σουτ μετά από συνδυασμό με τον Νίκο Μανώλη ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5 – 0.

Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν το γκολ της τιμής στο 76′, όταν ο Κέβιν Καζάνι ανατράπηκε μέσα στην αντίπαλη περιοχή κερδίζοντας πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Αντώνης Μηταλούλης και δεν αστόχησε μειώνοντας σε 5 – 1. Το τελικό 6 – 1 διαμορφώθηκε στο 82′ όταν βγήκε τετ – α – τετ ο Ηλίας πήγε να δώσει τη μπάλα στον Νίκο Μανώλη και την έβαλε άθελα του αμυντικός της Ραχούλας.

Νεάπολη (Γιάννης Μπαλοδήμος): Παναγιωτόπουλος, Μανδραβέλης, Κοσμάς, Ζάρρας, Καρανικολός, Μπουχλαριώτης, Μπέης, Καλόγηρος, Μανώλης, Καραθάνος, Κατσαμάκας.

Δόξα Ραχούλας (Μάκης Αλεξούδης): Αλεξούλης, Αθανασούλης, Καζάνι, Σκάκος, Βλησαρούλης, Πιλτσούλης (60′ Νορελντίν), Τσέλιγκας (46′ λ.τ. Μηταλούλης), Γκόγκουρας, Αργυρακούλης, Ευαγγέλου, Τζανακούλης.