«Εξάστερη»… Νίκη!

Σε ένα ματς που τελικά έγινε στα Πλατανούλια, αντί για το Ομορφοχώρι, η Νίκη Μιχαήλ πανηγύρισε τη νίκη με 6 – 0 επί του Μύτικα Καλυβίων.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με κεκτημένη ταχύτητα την αναμέτρηση, καθώς προηγήθηκαν με γκολ από τα… «αποδυτήρια». Μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Χρήστος Κωφός με σουτ από καλή θέση «άνοιξε» το σκορ για τη Νίκη.

Ενώ με τη συμπλήρωση δέκα λεπτών αγώνα ο Θοδωρής Ρακιντζόγλου, ο οποίος με σουτ και αυτός διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Μάλιστα το αποτέλεσμα κρίθηκε από νωρίς, καθώς δέκα λεπτά αργότερα με όμορφο σουτ έκανε το 3 – 0.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε καθόλου, με τους γηπεδούχους να συνεχίζουν στον ίδιο ρυθμό. Και στο 5οό λεπτό, οι φιλοξενούμενοι έβαλαν αυτογκόλ με το σκορ να γίνεται 4 – 0. Τη σκυτάλη στα γκολ πήρε στο 65΄ο Τσαρούχας, κάνοντας το 5 – 0, για να έρθει στο 80′ ο Γκρόζος να διαμορφώσει το τελικό 6 – 0. Ενώ ο Μύτικας είχε την ευκαιρία να σημειώσει το γκολ της τιμής, όμως στάθηκε άτυχος με δύο δοκάρια.

Νίκη Μιχαήλ (Ζήσης Γεράσης): Γκουγκουλιάς, Ραπτόπουλος Μ. (46′ Γραβάνης), Ραπτόπουλος Κ., Μπατζογιάννης (46′ Γκρόζος), Παπακωνσταντίνου, Καραναστάσης, Καραφύλλης, Μπούφης, Κωφός (46′ Μερτζανίδης), Ρακιντζόγλου, Τσαρούχας.

Μύτικας Καλυβίων (Νίκος Γεροφωκάς): Νταμπώσης, Γκόλτσιος, Καϊμακάμης, Γκαβαλιάγκας, Μπαλούκας, Δοξαράς, Ζέττας, Γεροφωκάς, Καζακλάρης, Γεροφάκας, Κατσίμπουρας.