«Εξάστερος» ο Δολιχιακός!

Δίχως να συναντήσει μεγάλο πρόβλημα, ο Δολιχιακός επικράτησε εντός έδρας του Κεραυνού Δένδρων με το επιβλητικό 6 – 0.

Το ξεκίνημα ήταν ιδανικό για τους γηπεδούχους καθώς μόλις στο 1ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Στέφανος Σουγλής με σουτ από καλή θέση «άνοιξε» το σκορ για την ομάδα του. Ενώ μόλις έξι λεπτά αργότερα, με σουτ του Κώστα Σουγλή από θέση βολής ο Δολιχιακός διπλασίασε τα τέρματά του.

Οι φιλοξενούμενοι έχασαν σημαντική ευκαιρία να ξαναμπούν στο ματς στο 44ο λεπτό. Ο Γκάτης εκτέλεσε πέναλτι, όωμς ο Κατοντικίδης τον νίκησε αποκρούοντας τη μπάλα. Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 48΄οι γηπεδούχοι «χτύπησαν» ξανά.

Ο Ζήσης Σουγλής με όμορφο σουτ από τα 30 μέτρα σκόραρε, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0. Για να έρθει ο Στέφανος Σουγλής στο 55′ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα να κάνει το 4 – 0. Πέντε λεπτά αργότερα σκυτάλη στα γκολ πήρε ο Θεόφιλος Λιόλιος με πλασέ, για να έρθει στο 67′ ο Γιάννης Λιόλιος με σουτ να διαμορφώσει το τελικό 6 – 0.

Οι άνθρωποι του Κεραυνού Δένδρων ευχαριστούν θερμά τη διοίκηση του Δολιχιακού για την άψογη φιλοξενία στο σημερινό παιχνίδι.

Δολιχιακός (Αντώνης Παναγιώτου – Στέφανος Σουγλής): Κατοντικίδης, Τριανταφύλλι, Ζιάκος, Μπούσκο (55′ Μαρογιάννης), Κοντολάρι, Σουγλής Στ., Παναγιώτου (30′ λ.τ. Λιόλιος Ι.), Τζήκας, Λιόλιος Θ. (65′ Μαντζάρας), Σουγλής Κ., Σουγλής Ζ.

Κεραυνός Δένδρων (Χρήστος Τασιούλας – Φάνης Μπατραλέξης): Ράγιας, Τασιούλας Κ., Μπακού, Ζιώγκος (46′ Ντιμήρης), Βόραδας, Χατζηκρανιώτης, Γκάτης (70′ Παπαοικονόμου), Τσούτσος, Ζέμπος, Σκριάπας, Παζάρας (46′ Θανασάρας).