«Εξάστερο» το Χειμάδι!

Ο Ολυμπιακός Χειμαδίου πραγματοποίησε μία επιβλητική εκτός έδρας εμφάνιση, επικρατώντας άνετα με 6 – 1 της Δόξας Αρμενίου.

Η αρχή των… γκολ έγινε στο 20ό λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Σταύρος Λίταινας με σουτ «άνοιξε» το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Όμως η αντίδραση των γηπεδούχων ήρθε λίγο αργότερα, όταν στο 32΄ο Βασίλης Καψούρης κέρδισε πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Μάριο Χότζα, ισοφαρίζοντας σε 1 – 1.

Ωστόσο το Χειμάδι κατάφερε και πάλι να πάρει το προβάδισμα στο ματς στο 41΄όταν το Αρμένιο σημείωσε αυτογκόλ. Στο δεύτερο ημίχρονο ο αγώνας μετατράπηκε σε παράσταση για έναν ρόλο. Καθώς στο 61΄ο ο Γιώργος Νούσιος του Βασιλείου με πέναλτι με πέναλτι κέρδισε ο Γιώργος Καραντώνης έκανε το 1 – 3.

Ενώ στα… «καπάκια» οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και τέταρτο γκολ. Συγκεκριμένα στο 65΄ο Σεβδαλής με σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1 – 4. Τα πράγματα έγιναν ακόμα χειρότερα για το Αρμένιο όταν στο 69΄αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη ο Γιαννούχος.

Κάτι που εκμεταλλεύτηκε το Χειμάδι και στο 75΄πέτυχε ακόμα ένα τέρμα, με σκόρερ τον Γιώργο Καραντώνη με σουτ. Για να έρθει στο 80΄ο Βασίλης Τσιαγκούλης με σουτ να διαμορφώσει το τελικό 1 – 6 για την ομάδα του.

Μετά το τέλος της σημερινής αναμέτρησης, η Δόξα Αρμενίου έλυσε τη συνεργασία που είχε με τον τεχνικό, Θανάση Καραδημήτρη και πλέον οι ιθύνοντες του συλλόγου αναζητούν τον αντικαταστάτη, που θα ηγηθεί της προσπάθειας και της συνέχειας στο φετινό πρωτάθλημα της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Δόξα Αρμενίου (Θανάσης Καραδημήτρης): Καραδημήτρης Δ., Ψάρρας, Κωστόπουλος, Γιαννούχος, Σπανός, Καψούρης, Γκόντα, Παπανικολάου (65′ Παπαδημητρίου), Χότζα, Μπόλκας, Ξέρρας (70′ Καμπανάς).

Ολυμπιακός Χειμαδίου (Γιώργος Νούσιος): Τζικόπουλος, Νούσιος Γ. Αχ., Μπάτζιος, Τόπης Π., Κοτζαμανίδης, Κουτσώνας, Καραντώνης Γ., Λίταινας Στ., Τσιαγκούλης, Νούσιος Γ. Β., Σεβδαλής (80′ Φραχόλι).