Επέστρεψαν τα χαμόγελα στην Ελάτεια!

Στις νίκες μετά από δύο ανεπιτυχή αποτελέσματα επέστρεψε η Θύελλα Ελάτειας, κερδίζοντας με 4 – 2 τον Αστέρα Νέου Περιβολίου στο πλαίσιο της 9ης Αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Η ομάδα του Θοδωρή Σολωμού έφτασε τους 15 βαθμούς και παραμένει μια νίκη μακριά από την Ανθούπολη και την 3η θέση του Ομίλου. Στον αντίποδα, ο Αστήρ έμεινε στους 4 πόντους και στα χαμηλά στρώματα της βαθμολογίας.

Από δύο γκολ πέτυχαν Χαλίτσιος και Μικερτζής για τους γηπεδούχους και Βράκας για τους φιλοξενουμένους.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ μόλις στο 10ο λεπτό, μετά από ωραία ενέργεια του Χαλίτσιου. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής μάλιστα είχε και δοκάρι στο 14ο λεπτό για να διπλασιάσει τόσο τα τέρματα της ομάδας του, όσο και τα προσωπικά του.

Στο 21ο λεπτό μετά από πάσα του Μητσογιάννη, ο Μικερτζής με ωραίο πλασέ στη κίνηση έδωσε «αέρα» δύο τερμάτων στην ομάδα της Θύελλας Ελάτειας.

Οι φιλοξενούμενοι στο 41ο λεπτό κέρδισαν πέναλτι με τον Βράκα σε ανατροπή του Καλιαντζή. Την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος ποδοσφαιριστής, οποίος και μείωσε προσωρινά σε 2 – 1, για το ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος και στο 50′, μετά και πάλι από πάσα του Μητσογιάννη, ο Μικερτζής κατάφερε να πετύχει το δεύτερό του προσωπικό τέρμα στην αναμέτρηση κάνοντας το 3 – 1.

Με την συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, ο Βράκας και πάλι με απευθείας εκτέλεση φάουλ μείωσε εκ νέου σε 3 – 2, πετυχαίνοντας το δεύτερό του προσωπικό τέρμα στην αναμέτρηση.

Το τελικό 4 – 2, διαμόρφωσε με σουτ και χάρις στο δεύτερό του προσωπικό τέρμα στην αναμέτρηση, ο Κώστας Χαλίτσιος.

Θύελλα Ελάτειας (Θοδωρής Σολωμός): Βούλγαρης, Ζάρρας (46′ Τζουβάρας Σωκρ.), Τασιόπουλος, Καλιαντζής, Μουστάκας, Πάσιος, Γκαραγκούνης Σπ., Τσιντώτας, Χαλίτσιος Κ., Μητσογιάννης, Μικερτζής.

Αστήρ Ν. Περιβολίου (Γιώργος Κοτσανούλης): Τσόγκαρης, Σταμάτης, Αποστόλου, Τσιάρας, Μάλτζαρης, Αργύρης, Βράκας, Κορδέλας, Τζέκα, Παπακρίβος (55′ Αγγελίδης), Χατζής (72′ Καραμπουτάκης).