Επέστρεψαν τα χαμόγελα στη Βαμβακού

Την επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα πέτυχε ο Ατρόμητος Βαμβακούς ο οποίος «ξεμπούκωσε» κόντρα στην Χαραυγή την οποία και κέρδισε με σκορ 5 – 0.

Έτσι οι μπλε έφτασαν τους έξι βαθμούς. Ο Ατρόμητος άνοιξε το σκορ στο 4′ όταν ο Βασιλόπουλος με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Θανόπουλου πέτυχε το 1 – 0. Στο 20′ ο Τσιτσικλής έκανε όμορφη ενέργεια και σουτ έξω από την περιοχή με τον αντίπαλο τερματοφύλακα να διώχνει με υπερένταση. Πέντε λεπτά αργότερα ο Τασιόπουλος κέρδισε πέναλτι. Το εκτέλεσε εύστοχα ο Θανόπουλος και πέτυχε το 2 – 0 σκορ με το οποίο έληξε το πρώτο μέρος.

Όπως στην αρχή έτσι και με το καλημέρα του δεύτερου ημιχρόνου ο Ατρόμητος σκόραρε και πάλι με όμορφη ατομική ενέργεια και εύστοχο πλασέ του Φλώρου. Δέκα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι προσέφεραν και θέαμα όταν ο Τσιτσικλής έκανε την σέντρα από δεξιά και ο Τασιόπουλος με γυριστό σουτ από το ύψος του πέναλτι έστειλε την μπάλα στο «Γ» της εστίας για το 4-0. Το τελικό 5 – 0 πέτυχε δύο λεπτά αργότερα ο Τασιόπουλος ο οποίος εκμεταλλεύτηκε το λάθος των φιλοξενούμενων και με πλασέ μέσα από την περιοχή πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Μάλιστα οι γηπεδούχοι έχασαν αρκετές ευκαιρίες με τους Τσιτσικλή, Βόπη και Τασιόπουλο, ώστε να διευρύνουν και άλλο το υπέρ τους προβάδισμα.

Ατρόμητος Βαμβακούς (Γιώργος Ραΐος): Σακελλαρίου, Βασιλόπουλος, Μουτκανάς, Φλώρος, Μορφογιάννης (65′ Γκούνης), Ξυνογαλάς, Βόπης, Θανόπουλος, Αζάς (62′ Αρσενόπουλος), Τσιτσικλής (75′ Ανδρεόπουλος), Τασιόπουλος.

Πηγή: ifarsala.gr