Επέστρεψαν τα χαμόγελα στη Βερδικούσια

Μετά από τέσσερα ατυχή αποτελέσματα, η Προοδευτική Βερδικούσιας επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες, καθώς κέρδισε με σκορ 3 – 0 τον Σ.Σ. Ραψάνης στην 22η «στροφή» του 1ου ομίλου της Α’ 1 ΕΠΣΝ Λάρισας!

Οι «βυσσινί» του Κώστα Μπακλαβά με τρία τέρματα έφθασαν στην επικράτηση κι έτσι έφθασαν τους είκοσι εννέα βαθμούς και την όγδοη θέση στη βαθμολογία.

Στην αντίπερα όχθη, η ομάδα του Δημήτρη Γκαραγκούνη δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό από το παιχνίδι κι έμεινε στη τελευταία θέση έχοντας δέκα βαθμούς.

Στο 23ο λεπτό ο Ευθύμης Δαούλας ευτύχησε να βάλει τη Προοδευτική Βερδικούσιας μπροστά στο σκορ και το 1 – 0 αποτέλεσε το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη και στο 58′ ο Δημήτρης Μιχαλές έκανε δύο τα τέρματα για τους γηπεδούχους με κεφαλιά από εκτέλεση κόρνερ του Ηλία Κουζιώνη, ενώ στο 69ο λεπτό ο Νίκος Αθανασίου του Αθανασίου διαμόρφωσε το τελικό σκορ και το 3 – 0 με πλασέ ύστερα από ατομική ενέργεια.

Προοδευτική Βερδικούσιας (Κώστας Μπακλαβάς): Δαούλας, Μπακλαβάς (77′ Χαράλαμπος Γ.), Οικονόμου Ν. Γ., Φραγκογούλας, Ζερδαλής Σπ., Τέλλιος, Κουζιώνης, Μιχαλές (70′ Μάνης), Δαούλας Ευθ. (55′ Οικονόμου Ν. Αθ.), Συνάπαλος, Καρκατσέλας (78′ Πουρνάρας).