Επέστρεψαν τα χαμόγελα στη Βερδικούσια!

Εμφατική νίκη σημείωσε η Προοδευτική Βερδικούσιας στη 17η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α΄1 τοπικής κατηγορίας, όπου κέρδισε στο γήπεδο της τη Δόξα Βαλανίδας με σκορ, 4 – 0!

Οι «βυσσινί» του Κώστα Μπακλαβά με τη νίκη αυτή επέστρεψαν στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες μετά την ήττα από τους Γόννους της περασμένη αγωνιστική κι έτσι έφθασαν τους είκοσι πέντε και την έβδομη θέση στη βαθμολογία.

Στον αντίποδα, οι «κιτρινόμαυροι» του Βαγγέλη Μάνου δεν αποκόμισαν κάτι θετικό από το παιχνίδι και παρέμειναν στους δέκα πέντε βαθμούς και τη δωδέκατη θέση.

Μόλις στο 4ο λεπτό ο Δημήτρης Μιχαλές με σουτ από θέση βολής ευτύχησε να βάλει τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ, ενώ στο 10′ η Προοδευτική Βερδικούσιας διπλασίασε τα τέρματα της με το αυτογκόλ που σημείωσε ο Ζήσης Κακανούλιας του Νικολάου άθελα του από εκτέλεση κόρνερ του Ηλία Κουζιώνη.

Στο δεύτερο μέρος και στο 65′, ο Ηλίας Κουζιώνης ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0 με κοντινή προβολή, ενώ στο 81ο λεπτό ο Δημήτρης Μιχαλές με σουτ διαμόρφωσε το τελικό, 4 – 0.

Για τους φιλοξενούμενους, απείλησαν οι Κώστας Τσιαμούρας και Νίκος Παλάντζας, όμως το 4 – 0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα στο παιχνίδι.

Προοδευτική Βερδικούσιας (Κώστας Μπακλαβάς): Δαούλας, Δαούλας Θ., Οικονόμου Ν. Γ., Φραγκογούλας, Ζερδαλής Σπ., Καρκατσέλας, Κουζιώνης, Τέλλιος, Μιχαλές, Συνάπαλος, Οικονόμου Ν. Γ.

Δόξα Βαλανίδας (Βαγγέλης Μάνος): Κυριάκης, Χαλίλ, Κακανούλιας Ζ. Ν., Θάνος, Αδάμου, Τσιαμούρας (75′ Κακανούλιας Ζ. Ι.), Καρβέλης Αντ., Παζάρας, Αρσένης, Παλάντζας Ν., Σαμαράς (55′ Καρβέλης Γ.).