Επέστρεψαν τα «χαμόγελα» στη Γιάννουλη…

Από την δεύτερη αγωνιστική είχε να κερδίσει η Δήμητρα Γιάννουλης, όπου στην 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄1 ΕΠΣΛ «χαμογέλασε» και πανηγύρισε τη νίκη στη Νέα Πολιτεία εκεί όπου κέρδισε την Αστραπή με 2 – 0, με το «διπλό» να έρχεται από το πρώτο ημίχρονο.

Οι «πράσινοι» που μεσοβδόμαδα έληξαν τη συνεργασία τους με τον Νίκο Χατζημπύρο, πήραν τους τρεις βαθμούς απέναντι στους «πορτοκαλί» του Βαγγέλη Μπρισίμη και η ομάδα της Γιάννουλης σημείωσε τη δεύτερη της νίκη φθάνοντας έτσι και τους έξι βαθμούς.

Στην αντίπερα όχθη, η ομάδα της Νέας Πολιτείας προσπάθησε για το θετικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση, όμως δεν τα κατάφερε και έμεινε στους εννέα πόντους μετά και το πέρας αυτής της αγωνιστικής.

Στο 10ο λεπτό του αγώνα ο πρώην παίκτης της Νέας Πολιτείας και νυν της Γιάννουλης, Ασπετάκης, πέτυχε το 0 – 1 για τους φιλοξενούμενους και έδωσε προβάδισμα στο σκορ για την ομάδα του.

Στη συνέχεια του ματς και δέκα λεπτά αργότερα, η ομάδα της Γιάννουλης πήρε σημαντικό προβάδισμα για τη νίκη, καθώς ο Παλάντζας από πλεονεκτική θέση για γκολ κέρδισε τον πορτιέρο της Νέας Πολιτείας και σημείωσε το 0 – 2, με αυτό να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Προς το τέλος του δευτέρου μέρους της συνάντησης τώρα και στο 85ο λεπτό, ο Ασπετάκης πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και τρίτο για τους «πράσινους», με τη Δήμητρα Γιάννουλης να διαμορφώνει σε αυτό το λεπτό το τελικό σκορ και να επιστρέφει στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες!

Αστραπή Νέας Πολιτείας (Βαγγέλης Μπρισίμης): Λυτροσυγκούνης, Αντωνόπουλος (55′ Στράτος), Χλωρός, Κατσιάνος, Ζήσης, Καφφές, Σταθάκος (65′ Σκουλίδης), Γεράνικας (46′ Πράπας), Καλτσάς (66′ Μαναός), Ταρταμπούκας, Φακίτσας.

Δήμητρα Γιάννουλης: Μαστοροδήμος, Ραπτόπουλος, Μονάντερος (68′ Ράπτης), Ντούφας, Σαπάκος, Θώμος, Παλάντζας (75′ Καρέλας), Μπάμπαλης, Ασπετάκης, Γκαλγκανόπουλος (81′ Τσουμάνης), Τσίλης (57′ Μήτρος).