Επέστρεψαν τα «χαμόγελα» στον Αμπελωνιακό!

Με τον Δημήτρη Αλεξανδρή να πετυχαίνει δύο γκολ (24′) και (68′), ο Αμπελωνιακός ήταν ο μόνος νικητής σε παιχνίδι της 23ης αγωνιστικής, καθώς επικράτησε με 2 – 1 του Αχιλλέα στο Στάδιο των Φαρσάλων.

Οι «πράσινοι» του Κώστα Μαντζιώκα επέστρεψαν στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες και έφθασαν έτσι τους τριάντα τέσσερις βαθμούς και ανέβηκε στην έκτη θέση της βαθμολογίας.

Αντίθετα, το συγκρότημα του Αρίστου Παπαγεωργίου που μείωσε στο (76′) με τον Παπακωνσταντίνου, δεν κατάφερε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα κι έμεινε στους τριάντα βαθμούς.

Στο 24ο λεπτό του αγώνα λοιπόν, ο Δημήτρης Αλεξανδρής ευτύχησε να βάλει μπροστά τους φιλοξενούμενους στο σκορ και το 0 – 1 ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος και στο 68ο λεπτό ο ίδιος παίκτης, έκανε δύο τα τέρματα για τον Αμπελωνιακό όπως και τα προσωπικά του γκολ στο παιχνίδι, ενώ ο Παπακωνσταντίνου μείωσε σε 1 – 2 οκτώ λεπτά αργότερα και αυτό ήταν το τελικό σκορ στην αναμέτρηση.

Αχιλλέας Φαρσάλων (Αρίστος Παπαγεωργίου): Καρακώστας, Παπακωνσταντίνου, Ζησόπουλος (89′ Καναβός), Γκαραβέλας, Σαμαράς (75′ Κούμρια), Κομισόπουλος, Ζιώγας, Ταστεμερίδης, Τσούλης, Γαγάρας, Κατσανάκης.

Αμπελωνιακός (Κώστας Μαντζιώκας): Φαρμάκας, Καραγιάννης (90′ Γκιόνα Ντ..), Γούτος, Δαλακώνης, Μητρούσκας, Μεσημέρης, Καραλής (76′ Κατσης), Χατζούλης, Βούκιας (72′ Κόκκινος), Αλεξανδρής (87′ Αλατάς), Αλεξόπουλος.