Επέστρεψαν τα χαμόγελα στον Όλυμπο Καρυάς

Για την εξ΄αναβολής 12η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄ΕΠΣ Λάρισας αναμετρήθηκαν Όλυμπος Καρυάς και Άρης Κουλουρίου, με τον πρώτο να πανηγυρίζει τη νίκη με 2 – 0.

Έτσι επέστρεψε στις νίκες μετά την ήττα την προηγούμενη (15η) αγωνιστική από τον Ροδιακό. Φτάνοντας συνολικά τους 25 βαθμούς στο πρωτάθλημα, πιάνοντας παράλληλα τους Αμπελόκηπους στην 3η θέση. Από την άλλη, το Κουλούρι παρέμεινε στην 8η θέση με 19 βαθμούς.

Στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων δεν κατάφεραν να βρουν τον τρόπο να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα και έτσι οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια από τον διαιτητή για την ανάπαυλα χωρίς να έχουμε σκορ.

Στην «επανάληψη» τώρα οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πρώτοι έφτασαν πολύ κοντά στο γκολ. Στο 50ό λεπτό του αγώνα, ο Χρήστος Δάσσιος εκτέλεσε απευθείας φάουλ, όμως είδε την προσπάθειά του να χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι.

Ωστόσο ο ίδιος παίκτης λίγο αργότερα δεν ξαναστάθηκε άτυχος. Καθώς στο 70′ το σουτ που επιχείρησε βρήκε στόχο, κατέληξε στα δίχτυα με το 1 – 0 να είναι γεγονός. Ενώ στο 85′ ο Μανούσιος με σουτ και αυτός έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της αντίπαλης εστίας για δεύτερη φορά, κάνοντας το τελικό 2 – 0 υπέρ του Ολύμπου Καρυάς.

Όλυμπος Καρυάς (Γιάννης Καραγκόγκος – Χρήστος Δάσσιος): Καρακώστας, Μπασδέκης (80′ Αξούγκας), Καραγκόγκος (71′ Δάσσιος Γρ.), Καβαραντζής, Στεγιούλας, Δάσσιος Χρ., Δάσσιος Κ., Δάσσιος Ορ., Χάμος, Μανούσιος, Κουτσογιάννης.

Άρης Κουλουρίου (Γιώργος Νεράτζης): Παπαγούλας, Μιχόπουλος (55′ Γκρέτσης), Κουρούκας, Φασούλας, Δέλλας, Νεράτζης, Ροκάς, Σταμέλος, Κοττάκος, Καρλιγκιώτης Απ. (10′ λ.τ. Τασούλης), Γαρυφαλλόπουλος (76′ Μετάνι).