Επέστρεψαν τα «χαμόγελα» στους Αγίους Αναργύρους

Σε ένα γεμάτο από σκορ παιχνίδι (3 – 2), οι Άγιοι Ανάργυροι κέρδισαν τον Προμηθέα και επέστρεψαν στις νίκες μετά και την ήττα της περασμένης αγωνιστικής από την Αμπελιά εκτός έδρας.

Την εντός έδρας νίκη απέναντι στον Προμηθέα πήρε λοιπόν το σύνολο του Γιάννη Τσιφλίζογλου και έτσι έφθασε τους εννέα βαθμούς, ενώ δύο λιγότερους πόντους έχει το συγκρότημα του Βαγγέλη Στεφανή μετά τη σημερινή ήττα.

Στο 16ο λεπτό ο Σάκης Δάσσιος με πλασέ από πλάγια θέση «άνοιξε» το σκορ στο ματς, ενώ έξι λεπτά μετά ο Ανδρέας Τσιρβούλης έκανε δύο τα τέρματα του Ατρομήτου με βολ πλανέ από πλεονεκτική θέση για γκολ, σημειώνοντας μάλιστα και το πρώτο του τέρμα για φέτος στο πρωτάθλημα της Α’1 ΕΠΣΛ.

Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος του αγώνα οι γηπεδούχοι έφθασαν και σε τρίτο τέρμα. Ο Ανδρέας Τσιρβούλης σκόραρε ξανά αυτή τη φορά με γυριστό σουτ μέσα από τη περιοχή του Προμηθέα, με τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του Παπαδημητρίου για το 3 – 0.

Με την εκκίνηση του δευτέρου μέρους ο Προμηθέας μείωσε σε 3 – 1 με σκόρερ τον Στέφανο Πρισακάρου έπειτα από κάθετη πάσα του Παπαδόντα.

Προς το τέλος του αγώνα τώρα και στο 79ο λεπτό ο Παπαδόντας με ένα εξαιρετικό σουτ από τα 25 μέτρα έκανε το 3 – 2, με τη μπάλα μάλιστα να βρίσκει και σε σώμα αμυντικού των γηπεδούχων και να καταλήγει στα δίχτυα για το τελικό σκορ.

Ατρόμητος Αγ. Αναργύρων (Γιάννης Τσιφλίζογλου): Καραποστόλης, Ντουρουντάκης (77′ Δοξαριώτης), Κατσογιάννης, Παναγιώτου, Μπακαρτζής, Κολοβός, Τσιρβούλης, Μητρακούλης (87′ Πολύμερος), Δάσσιος, Νούσιος (73′ Γκαραβέλης Β.), Μαροσούλης (46′ Τζεμολάρι).

Προμηθέας Λάρισας (Βαγγέλης Στεφανής): Παπαδημητρίου, Ψύρρας, Καραπετσάνης, Πατσούρας Ν., Πότσης, Σκαφιδάς, Τριτάρτης, Τζουρτζουκλής, Καραχάλιος, Πρισακάρου, Παπαδόντας.