Επέστρεψαν τα χαμόγελα στους Γόννους!

Μετά την ήττα της περασμένης αγωνιστικής από τον Κεραυνό Δρυμού, ο Όλυμπος Γόννων επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες με 2 – 0 απέναντι στη Προοδευτική Βερδικούσιας.

Η ομάδα του Δημήτρη Κωστή υποδέχθηκε στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής τους «βυσσινί» του Κώστα Μπακλαβά κι έφθασε τους τριάντα έξι βαθμούς με τη νίκη αυτή.

Στον αντίποδα, η Προοδευτική δεν πήρε κάτι θετικό από το παιχνίδι κι έμεινε στους είκοσι δύο βαθμούς και την όγδοη θέση της βαθμολογίας.

Στο 36ο λεπτό ο Γιώργος Ζαϊρές εκτέλεσε κόρνερ και με κεφαλιά ο Θανάσης Μπούμπουλης έβαλε σε θέση οδηγού στο σκορ τους Γόννους.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 81′, ο Παναγιώτης Κολτσίδας με σουτ μετά από ωραία ατομική ενέργεια διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων και το 2 – 0 ήταν το τελικό σκορ.

Πέραν των δύο γκολ οι Γόννοι είχε σημαντικές ευκαιρίες στο ματς με τους Χρήστο Γκουγκουλιά και Θοδωρή Ριζούλη, ενώ η Προοδευτική Βερδικούσιας είχε καλές στιγμές με τους Νίκο Οικονόμου του Αθανασίου και Αποστόλη Μπαρούτα.

Οι άνθρωποι της Βερδικούσιας συγχαίρουν τη διαιτητική τριπλέτα για το σημερινό παιχνίδι με αντίπαλο τον Όλυμπο Γόννων.

Όλυμπος Γόννων (Δημήτρης Κωστής): Παπαζήσης, Ριζούλης, Γκουγκουλιάς Ν., Κώτσιας, Γκουγκουλιάς Χρ., Μπούμπουλης Αθ., Μπούμπουλης Ευάγγ., Κολτσίδας (85′ Πατέτσιος), Ζαϊρές, Λιόγκας (60′ Κόκρας), Σερίφης.

Προοδευτική Βερδικούσιας (Κώστας Μπακλαβάς): Νυχτερίδας, Καρκατσέλας, Οικονόμου Ν. Γ. (75′ Ζερδαλής Κ.), Φραγκογούλας, Ζερδαλής Σπ. Δ., Τέλλιος (46′ Μάνης), Κουζιώνης, Μιχαλές (70′ Χαράλαμπος Γ.), Οικονόμου Ν. Αθ., Συνάπαλος, Στατήρης (46′ λ.τ. Μπαρούτας Απ.).