Επέστρεψαν τα χαμόγελα στο Μαυροβούνι

Μετά την ήττα από το Κιλελέρ στη περασμένη αγωνιστική, το Μαυροβούνι επικράτησε με σκορ 3 – 0 της Λάρισας 2012 στη 18η αγωνιστική της «μεγάλης» τοπικής κατηγορίας και επέστρεψε έτσι στα θετικά αποτελέσματα.

Η ομάδα του Γιάννη Σιάρκου πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης κι έφθασε με τη νίκη αυτή τους είκοσι τέσσερις βαθμούς στην όγδοη θέση, ενώ το σύνολο του Δημήτρη Καπετανόπουλου έμεινε στους δέκα έξι βαθμούς και τη δέκατη τρίτη θέση στη βαθμολογία.

Στο 32ο λεπτό ο Αποστόλης Βούκουτος με δικό του τέρμα έβαλε το Μαυροβούνι μπροστά στο σκορ και το 1 – 0 ήταν το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη και πλησιάζοντας στα τελευταία λεπτά του αγώνα, ο Αρσένης Μπάγκας με δύο γκολ (88′ και 90′) ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 2 – 0 και 3 – 0 αντίστοιχα, με αυτό να αποτελεί το τελικό σκορ.

Για τη Λάρισα 2012 απείλησαν οι Δημήτρης Κίτσιος και Γεράσιμος Κίτσας, όμως το 3 – 0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα στη μεταξύ τους μονομαχία.

Α.Ο. Μαυροβουνίου (Γιάννης Σιάρκος): Μαγαζιώτης, Μπάγκας Δ., Γαρουφαλιάς, Μπάγκας Κ. (67′ Νότας), Μαντζαφούλης, Μούμος, Μπαντζέλας Β. (55′ Μπάγκας Αρ.), Μπαντζέλας Ν., Βούκουτος, Ακριβόπουλος (83′ Προβίδας), Σπανός (71′ Χατζηλιάδης).

Λάρισα 2012 (Δημήτρης Καπετανόπουλος): Ιορδανίδης, Κίτσιος Π., Δημόπουλος, Δόνος, Φλώρος Π. (67′ Καλογιάννης), Τσιτσόπουλος (46′ Κοκκινέλης), Δαλαμπύρας, Κίτσας, Σχοινάς, Κίτσιος Δ., Ιωαννίδης.