Επέστρεψαν τα χαμόγελα στο Στόμιο!

Έχοντας σε μεγάλη ημέρα τον Ντένο Τσερίκου, ο Θερμαϊκός Στομίου κέρδισε με σκορ 3 – 1 τη Λάρισα ’88 στην 8η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β’ ΕΠΣΝ Λάρισας κι έτσι πήρε τη τρίτη νίκη στο πρωτάθλημα!

Επέστρεψαν τα χαμόγελα στην ομάδα του Γιάννη Κωστούλη, όπου έφθασε τους πέντε βαθμούς και τη δέκατη θέση, ενώ το σύνολο του Χρήστου Διαμαντή βρίσκεται μία θέση πιο πίσω έχοντας τέσσερις βαθμούς.

Στο 10ο λεπτό ο Ντένο Τσερίκου με όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ «άνοιξε» το σκορ για τον Θερμαϊκό Στομίου, ενώ ο ίδιος στο 20′ εκτέλεσε κόρνερ και άθελα του παίκτης των φιλοξενουμένων σημείωσε αυτογκόλ για το 2 – 0.

Στο 40ο λεπτό της συνάντησης ο Χρήστος Τριανταφύλλου τροφοδότησε με κάθετη πάσα τον Ντένο Τσερίκου και ο τελευταίος με πλασέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0 ενώ παράλληλα σημείωσε και το δεύτερο προσωπικό του γκολ στον αγώνα.

Τρία λεπτά μετά την εκκίνηση του δευτέρου μέρους, ο Γιάννης Νάστος σημάδεψε με προσπάθεια του το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Γιάννη Νάστου.

Προς το φινάλε του αγώνα στο Στόμιο, η Λάρισα ’88 μείωσε σε 3 – 1 με τη κεφαλιά του Παναγιώτη Τατσόπουλου από σέντρα του Δημήτρη Καραγεώργου και αυτό ήταν το τελικό σκορ.

Θερμαϊκός Στομίου (Γιάννης Κωστούλης): Φωτίου, Δάλλας, Τσερίκου Άντ., Τριανταφύλλου Π. (50′ Γιουρέλης), Σελήνης, Τριανταφύλλου Χρ., Γραβάνης, Τσερίκου Γκ., Τσερίκου Ντ. (70′ Τσιάρας Αλ.), Βλούχος (60′ Γιάνναρος), Χλωρός.

Λάρισα ’88 (Χρήστος Διαμάντης): Χάμος, Μάλλιαρης (46′ Κωνσταντίνου Γ.), Ναστούδης (46′ Σδράλης), Νάστος, Τατσόπουλος, Φύλογλου, Πέμας (79′ Απτούλα), Τσιλιλής, Τσίντζος, Καραγεώργος, Κωνσταντίνου Β.