Επέστρεψε με νίκη στην έδρα του!

Έπειτα από την ήττα στη Μελιβοία από τον Φιλοκτήτη τη περασμένη αγωνιστική, ο Κεραυνός Δρυμού επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες, καθώς κέρδισε με σκορ 3 – 0 τον Χείμαρρο Μαρμαρίνης.

Στο πλαίσιο της 8ης «στροφής» του 1ου ομίλου της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας η ομάδα του Κώστα Καζάκη σημείωσε νίκη και ο Δρυμός ανέβηκε στη τέταρτη θέση και τους δέκα τέσσερις βαθμούς.

Από την άλλη, το σύνολο των Γιάννη Μπουρνάκα – Αντώνη Μπούρα έμεινε στους έξι βαθμούς και συνεχίζει τη προσπάθεια του από τη δέκατη τέταρτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Στο 12ο λεπτό ο Δημήτρης Γκόγκουρας ευτύχησε να βάλει μπροστά τον Κεραυνό Δρυμού με σουτ από θέση βολής και το 1 – 0 ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 52ο λεπτό, ο Ζήσης Ζαγκλιαβός διπλασίασε τα τέρματα για τους γηπεδούχους με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ ένα λεπτό μετά, ο Λαγιόκαπας σημείωσε το 3 – 0 με πλασέ που ήταν και το τελικό σκορ.

Από πλευράς Μαρμαρίνης, ο Σπύρος Καρπέτης είχε δύο πολύ καλές στιγμές (3′ και 48′), όμως αυτές δεν ήταν αρκετές με το 3 – 0 να είναι το τελικό σκορ.

Κεραυνός Δρυμού (Κώστας Καζάκης): Αθανασόπουλος, Μιφτάρη (68′ Δαχλύθρας), Γκαντούνας Β., Κατσιαμήτας (69′ Βαλιώτης), Ρούσι Μ. (65′ Κοντολλάρι), Ζαγκλιαβός, Καρακώστας, Λαγιόκαπας, Γκόγκουρας, Σουγλής (70′ Ρούσι Αρ.), Τέλλιος.

Χείμαρρος Μαρμαρίνης (Γιάννης Μπουρνάκας – Αντώνης Μπούρας): Παλτινιώτης, Βλάχος, Γκέκας, Λιόλιος, Βουγλάνης, Φαρμάκης, Μακρής, Ντούρμας (57′ Σαχινίδης), Κωσταρέλος (60′ Μάρκου), Καρπέτης (80′ Καναβός), Κυμπούρης (75′ Μπατσίλας).