Επέστρεψε στα γκολ ο «Κάκα», επέστρεψε στις νίκες ο Σμόλικας

Τα χαμόγελα επέστρεψαν στη Φαλάνη και τον Σμόλικα, μετά και τη νίκη των «πρασίνων» με 3 – 1 επί του Τυρνάβου. Πρωταγωνιστής στη νίκη του Σμόλικα Φαλάνης για ακόμη μια αγωνιστική ο Γιώργος Κακαβίτσης χάρις στα δύο προσωπικά του τέρματα στην αναμέτρηση.

Τους 31 βαθμούς έφτασε η ομάδα του Χρήστου Χατζηλιάδη, παραμένοντας στη 3η θέση της Α΄ ΕΠΣ Λάρισας, αφήνοντας τον Τύρναβο στους 18 πόντους και την 12η θέση της βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο σκορ, στο 25ο λεπτό με «ψαλιδάκι» του Γιώργου Κακαβίτση. Ένα προβάδισμα το οποίο και δεν έχασαν σε κανένα σημείο του αγώνα. Μάλιστα με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, μετά από κάθετη πάσα του Κατσαρού, ο Σάκης Λιούσκας με πλασέ στη κίνηση, «διπλασίασε» τα τέρματα του Σμόλικα, στέλνοντας την ομάδα του στα αποδυτήρια με δύο τέρματα προβάδισμα.

Στην επανάληψη και στο 62′ ο Βαγγέης Τζιόλας μείωσε προσωρινά για την ομάδα του Νίκου Αλεξούλη με ένα εντυπωσιακό μακρινό σουτ, για να έρθει ο Γιώργος Κακαβίτσης να κλείσει τον χορό των τερμάτων στην αναμέτρησης με το δεύτερό του προσωπικό τέρμα στο παιχνίδι στο 67ο λεπτό με κοντινό πλασέ μετά από σύγχυση στην άμυνα του Τυρνάβου.

Οι άνθρωποι του Τυρνάβου εκφράζουν πολλά παράπονα για τη διαιτησία στο σημερινό παιχνίδι του κ. Καραγιάννη.

Σμόλικας Φαλάνης (Χρήστος Χατζηλιάδης): Καραναστάσης, Δολιάνης, Κολοβός, Τσιρογιάννης (80′ Τανάγιας Χρ.), Σκούπρας, Βενέτης (82′ Τεκέδης), Μπαλαμώτης, Κατσαρός (75′ Ζιώγας), Λιούσκας, Κακαβίτσης, Τάχας (70′ Γάλλος).

Τύρναβος 2005 (Νίκος Αλεξούλης): Γραβάνης, Λιάκος, Βλιώρας (46′ Τατσελάρι Ρ.), Γαλάνης, Αυλογιάρης, Γανός (86′ Τατσελάρι Λ.), Μπάκος (67′ Πατσιωτός), Μαυροδήμος, Τζιόλας, Τσούτσας, Γκαντρής.