Επέστρεψε στη δεύτερη θέση το Μεσοχώρι!

Την επιστροφή στις νίκες και παράλληλα την επιστροφή στη δεύτερη θέση του πίνακα της βαθμολογίας πανηγύρισε η Ελπίς Μεσοχωρίου, έπειτα και από την εκκωφαντική σημερινή νίκη απέναντι στον Τοξότη με σκορ 6 – 3!

Το σύνολο του Κώστα Καζάκη χρειάστηκε το δεύτερο μέρος για να πάρει τη νίκη και τους τρεις πολύτιμους βαθμούς, όπου σε συνδυασμό με την ισοπαλία του Λαρισαϊκού στη Συκέα, το Μεσοχώρι επέστρεψε στη δεύτερη θέση του πίνακα της βαθμολογίας του 2ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ!

Στο 25ο λεπτό ο Γιώργος Λέτσιος άθελα του από σέντρα του Τσέλα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και ο Τοξότης πήρε κεφάλι στο σκορ. Με την εκκίνηση του δευτέρου μέρους όμως, το Μεσοχώρι έφερε το ματς στα ίσια με το γκολ που σημείωσε ο Δαούλας.

Έπειτα από δύο λεπτά, οι γηπεδούχοι πέτυχαν και την ανατροπή του σκορ με τη κεφαλιά του Ραφαήλ Φράντζα, ενώ στο 51′ το Μεσοχώρι ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 1!

Στο 57ο λεπτό της συνάντησης τώρα, η ομάδα του Κώστα Καζάκη σημείωσε και τέταρτο τέρμα με τη κεφαλιά του Ηλία Τσιάρα από τη πάσα του Θωμά Καραμάνου, ενώ ο Μπουρουτζίκας στο 64′ μείωσε για τον Τοξότη σε 4 – 2.

Η συνέχεια στα γκολ ανήκει στους γηπεδούχους, όπου ο Καραγιάννης στο 77ο λεπτό διεύρυνε το σκορ σε 5 – 2, ενώ δύο λεπτά μετά, ο Γιώργης μείωσε σε 5 – 3 για το σύνολο του Χρήστου Γκάτα.

Το τελικό 6 – 3 για την Ελπίς Μεσοχωρίου διαμόρφωσε με εντυπωσιακό σουτ από το χώρο του κέντρου ο Θωμάς Καρακώστας στο 81ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ελπίς Μεσοχωρίου (Κώστας Καζάκης): Φράντζας Ζ., Καρακώστας (82′ Πατσιτός Θ.), Λέτσιος Άγγ. (60′ Κουγιαγκάς), Φράντζας Ρ., Λέτσιος Γ., Μαρκούγιας (80′ Πατσιτός Ν.), Τσιάρας, Καλογιάννης, Δαούλας (75′ Καραγιάννης), Γκαραβέλης, Καραμάνος.

Τοξότης Λάρισας (Χρήστος Γκάτας): Λάμπι, Παπαϊωάννου, Τσάλαβος, Πλατσάς, Παπαδημητρίου (74′ Σαπουνάς), Γκουσγκούνης (82′ Τσίτσαβος), Γιαννακός, Τσέλα (70′ Νάτσιος), Γιώργης, Μπουρουτζίκας, Γκαραβέλης (64′ Βαλιώτης).