Επέστρεψε στη κορυφή η Χάλκη, «κερδισμένο» το Κουτσόχερο στον 3ο Όμιλο

Γκολ και θέαμα σε 2ο & 3ο Όμιλο στη Β΄ ΕΠΣ Λάρισας με τον Ηρακλή Χάλκης να κερδίζει και σε συνδυασμό με την ισοπαλία του Καλοχωρίου, πέρασε και πάλι στη κορυφή του 2ου Ομίλου.

Στον 3ο Όμιλο Νεάπολη και Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων έμειναν στο 2 – 2, ενώ στο «κόλπο» της πρώτης θέσης μπαίνει και η Φορτούνα Κουτσοχέρου.

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Λάρισα ’88 1 – 4 Ηρακλής Χάλκης
Ομορφοχώρι 2 – 2 Καλοχώρι
Τοξότης Λάρισας 5 – 1 Ελάτεια
Στόμιο 1 – 1 Αμπελόκηποι
Νέο Περιβόλι 2 – 8 Ανθούπολη
Πυργετός 2 – 2 Αετόλοφος

Η Βαθμολογία (10η Αγωνιστική)

1. Ηρακλής Χάλκης      38 – 9   26
2. Καλοχώρι      29 – 14   25

—————ΑΝΟΔΟΣ—————

3. Ανθούπολη      30 – 13   21

—————ΜΠΑΡΑΖ—————

4. Ελάτεια      18 – 24   15
5. Πυργετός      19 – 19   15
6. Αμπελόκηποι      11 – 12   13
7. Τοξότης Λάρισας      16 – 18   13
8. Ομορφοχώρι      13 – 19   10
9. Αετόλοφος      16 – 19   9
10. Στόμιο      12 – 18   6
11. Λάρισα ΄88      11 – 25   4
12. Νέο Περιβόλι      15 – 37   4

Η Επόμενη (11η) Αγωνιστική

Νέο Περιβόλι 25/01 Στόμιο
Καλοχώρι 26/01 Λάρισα ’88
Ελάτεια 26/01 Πυργετός
Αμπελόκηποι 26/01 Ομορφοχώρι
Ανθούπολη 26/01 Τοξότης Λάρισας
Αετόλοφος 26/01 Ηρακλής Χάλκης

3ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Νεάπολη 2 – 2 Χαλκιάδες
Σταυρός 0 – 7 Κουτσόχερο
Μάνδρα 2 – 1 Ομόνοια
Βασιλί 2 – 1 Κρήνη
Ακαδημία Φαρσάλων 3 – 0 Μυραϊκός
Ζάππειο 1 – 2 Διογένης

Η Βαθμολογία (10η Αγωνιστική)

1. Νεάπολη      41 – 9   26
2. Χαλκιάδες      40 – 6   24

—————ΑΝΟΔΟΣ—————

3. Κουτσόχερο      30 – 5   24

—————ΜΠΑΡΑΖ—————

4. Ομόνοια      22– 13   20
5. Μάνδρα      16 – 15   15
6. Βασιλί      17 – 9   13 
7. Ζάππειο      15 – 17   13
8. Διογένης      22 – 26   11
9. Κρήνη      16 – 22   10
10. Ακαδημία Φαρσάλων      9 – 29   7
11. Μυραϊκός      14 – 40   6
12. Σταυρός      6 – 59   -5

Η Επόμενη (11η) Αγωνιστική

Κουτσόχερο 18/01 Χαλκιάδες
Ομόνοια 18/01 Νεάπολη
Κρήνη 18/01 Σταυρός
Μυραϊκός 18/01 Μάνδρα
Διογένης 18/01 Βασιλί
Ζάππειο 18/01 Ακαδημία Φαρσάλων

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...