Επέστρεψε στις νίκες, επέστρεψαν και τα χαμόγελα

Την τρίτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας και τον 3ο Όμιλο, πανηγύρισε ο Θερμαϊκός Στομίου, αφήνοντας πίσω του τα δύο σερί «άσχημα» αποτελέσματα σε Χειμάδι και Πελασγιώτιδα, κερδίζοντας αυτήν την φορά την Μελία.

Οι γηπεδούχοι πήραν πολύ γρήγορα «αέρα» τριών τερμάτων, μα στο φινάλε λίγο έλλειψε να χάσουν ακόμη και την νίκη.

Στο 10ο λεπτό ο Αντώνης Γρηγορίου με σουτ από πλεονεκτική θέση μετά από πάσα του Ρίζου Οικονόμου, άνοιξε λογαριασμό τερμάτων, με τον Κώστα Ξαφάρα στο 15′ να διπλασιάζει τις χαρές και τα πανηγύρια για τον Θερμαϊκό. Τρία τα τέρματα για τους γηπεδούχους έκανε ο Δημήτρης Καρέντζος με πλασέ μετά από κόρνερ του Γιάννη Τσιάρα στο 22ο λεπτό.

Από εκεί και έπειτα οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για την ισοφάριση, φτάνοντας μία ανάσα, καθώς κατάφεραν στο υπόλοιπο της αναμέτρησης να μειώσουν σε 3 – 2, όπου και ήταν το τελικό σκορ της συνάντησης.

Θερμαϊκός Στομίου (Γιώργος Σκρέτας): Οικονόμου Χρ., Μυλωνάς, Καρέτζος, Ταπατάς (80′ Λιάκος), Πολύζος, Χατζηλιώντας, Αντωνίου, Τσιάρας Ι., Οικονόμου Ρ. (65′ Τοπάλης), Ξαφάρας, Βλούχος (65′ Θεοδώρου).