Επέστρεψε στις νίκες με «διπλό» η Πελασγιώτιδα!

Μετά από τέσσερα συνεχόμενα παιχνίδια δίχως νίκη, η Πελασγιώτιδα επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες, καθώς κέρδισε εκτός έδρας τον Πανιώνιο Νέας Σμύρνης με σκορ 2 – 1!

Το συγκρότημα του Κώστα Μπακατσή «χαμογέλασε» ξανά με τη σπουδαία αυτή εκτός έδρας νίκη κι έφθασε τους δέκα τρεις βαθμούς και τη πέμπτη θέση της βαθμολογίας.

Στην αντίπερα όχθη, η ομάδα του Αποστόλη Κορομηλά παρά τη προσπάθεια για θετικό αποτέλεσμα, έμεινε στους δέκα βαθμούς και την έβδομη θέση.

Στο δεύτερο ημίχρονο και δύο λεπτά μετά την εκκίνηση του, ο Αντώνης Χατζής «άνοιξε» το σκορ κι έκανε το 0 – 1 για τη Πελασγιώτιδα με πλασέ μετά από ωραία ομαδική ενέργεια σε φάουλ που κέρδισαν οι φιλοξενούμενοι, ενώ στο 55ο λεπτό ο Παναγιώτης Ζυγογιάννης έκανε δύο τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους με πλασέ από θέση βολής.

Η Πελασγιώτιδα με αυτά τα δύο γκολ πήρε σαφές προβάδισμα για τη νίκη και κατάφερε να τη κρατήσει μέχρι το φινάλε, εκεί όπου ο Παναγιώτης Παϊτέρης σκόραρε κι έκανε το 1 – 2 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 85′.

Τέλος, ντεμπούτο με τη Πελασγιώτιδα έκαναν οι 14χρονοι Αποστόλης Τσούγκρας και Μπάμπης Ιορδανίδης στη σπουδαία εκτός έδρας νίκη, όπως οι άνθρωποι του συλλόγου ευχαριστούν θερμά τη διοίκηση του Πανιωνίου για την άψογη φιλοξενία στο παιχνίδι.

Πανιώνιος Νέας Σμύρνης (Αποστόλης Κορομηλάς): Ευθυμίου Β., Σερέτης Π., Βασιλείου Π. (75′ Δαλαμπύρας), Κοτρώτσιος Χ., Κίτσας Γερ. (57′ Σκέντζας Β.), Δημόπουλος Γ. (46′ Κίτσας Γ.), Ελιζόπουλος Σ. (57′ Παπαγεωργίου), Κοτρώτσιος Αθ., Κίτσας Π., Παϊτέρης, Κανής.

Πελασγιώτιδα (Κώστας Μπακατσής): Μαστοροδήμος, Λαζαρίδης, Μαριγκούδης, Γούργος, Γελαλής, Μούτος, Κουτσικούλης, Χατζής (80′ Ντογκάνι), Ποτός, Τσιαντούλης (88′ Τσούγκρας), Ζυγογιάννης (87′ Ιορδανίδης).