Επέστρεψε στις νίκες με τριάρα

Την επιστροφή στις νίκες πανηγύρισε το Μεσοχώρι, μιας και επικράτησε του Ροδιακού με 3 – 1 για τη 15η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Το συγκρότημα του Κώστα Καζάκη βρίσκεται σε απόσταση «αναπνοής» από τη δεύτερη θέση, καθώς πήρε τους τρεις βαθμούς κι έφθασε τους τριάντα τρεις πόντους στο φετινό πρωτάθλημα. Αντίθετα, η ομάδα του Γιώργου Φτεργιώτη έμεινε στην έκτη θέση και τους είκοσι ένα βαθμούς μετά και από αυτό το αποτέλεσμα.

Μόλις στο 5ο λεπτό ο Μουσιός με κεφαλιά κέρδισε τον γκολκίπερ του Ροδιακού κι έβαλε τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ, ενώ με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Θέμης Δαούλας έκανε το 2 – 0 με ψύχραιμο πλασέ από κοντά.

Στο δεύτερο μέρος του αγώνα τώρα, ο Θωμάς Καραμάνος πέτυχε το 3 – 0 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς και αφιέρωσε το τέρμα αυτό στη μητέρα του προέδρου της ομάδας, Δημήτρη Καρακώστα!

Το μόνο που κατάφερε ο Ροδιακός ήταν να μειώσει σε 3 – 1 στο 90ο λεπτό με τον Αρσέν Πατρίκου με διαγώνιο σουτ από πλάγια θέση, ενώ οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν και το παιχνίδι με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Έριντον Πατρίκου στο 67ο λεπτό για σκληρό μαρκάρισμα πάνω σε παίκτη του Μεσοχωρίου.

Ελπίς Μεσοχωρίου (Κώστας Καζάκης): Φράτζας Ζ., Φράτζας Ρ., Αλιπρασίτης, Μουσιός, Μαρκούγιας (70′ Μήσιος), Κοντοθανάσης, Καρακώστας, Τσιάρας, Καλογιάννης (72′ Καραγιάννης), Δαούλας (75′ Γκαραβέλης), Καραμάνος.

Ροδιακός (Γιώργος Φτεργιώτης): Ματούλας, Χαστάς (60′ Φούντας Αθ.), Μπιζιώτας, Φούντας Ν., Σπάχος, Μπαλκουράς, Κουσάνας (80′ Βόγγολης), Μαντζαφλάρας, Γκαμπέτας, Πατρίκου Αρ., Πατρίκου Ερ.