Επέστρεψε στις νίκες ο Τύρναβος!

Μετά τη «λευκή» ισοπαλία της περασμένης αγωνιστικής με τον Σμόλικα, ο Τύρναβος επέστρεψε στις νίκες, καθώς κέρδισε τον Αχιλλέα Φαρσάλων με σκορ 2 – 0 στην 7η αγωνιστική της «μεγάλης» τοπικής κατηγορίας…

Η ομάδα των Φώτη Πλίτση – Χρήστου Λόλα πήρε την εντός έδρας νίκη κι έφθασε τους έντεκα βαθμούς και την έβδομη θέση της βαθμολογίας.

Από την άλλη, ο Χρήστος Καπελιάνης που είχε το ντεμπούτο του στο πάγκο του Αχιλλέα Φαρσάλων και αντιμετώπισε τη πρώην του ομάδα, δεν κατάφερε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα και οι «κιτρινόμαυροι» έμειναν στους δύο βαθμούς και τη τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Στο 22ο λεπτό ο Στέλιος Πατσιωτός έβαλε τον Τύρναβο σε θέση οδηγού στο σκορ με τριπλή προσπάθεια κι ενώ τις δύο πρώτες φορές από τη προσπάθεια του η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του Σπύρου Παρθένη.

Ο Στέλιος Πατσιωτός που επέστρεψε μεσοβδόμαδα στον Τύρναβο κι έκανε το 1 – 0 για τους γηπεδούχους.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 82′, ο Κώστας Μπάκος τροφοδότησε τη μπάλα στον Τάσο Βερύκοκο και ο τελευταίος με σουτ από θέση σημείωσε το 2 – 0 που ήταν το τελικό σκορ.

Πάντως, οι δύο ομάδες είχαν χαμένες ευκαιρίες στο παιχνίδι με τους Βασίλη Λόλα, Στέλιο Πατσιωτό και Τάσο Βερύκοκο που είχαν από ένα δοκάρι για τον Τύρναβο, ενώ απείλησαν οι Σωτήρης Παπακωνσταντίνου και Μάνος Πετράκης για τον Αχιλλέα Φαρσάλων…

Τύρναβος 2005 (Φώτης Πλίτσης – Χρήστος Λόλας): Φαρμάκας, Πατσής, Παπαδόπουλος, Αυλογιάρης, Δασκαλόπουλος, Κατσαρός (90′ Πρισακάρου), Γανός, Λόλας (80′ Μπάκος Κ.), Πατσιωτός (78′ Βλιώρας), Χατζής, Μπάκος Ι. (60′ Βερυκόκος).

Αχιλλέας Φαρσάλων (Χρήστος Καπελιάνης): Παρθένης Σπ., Παπακωνσταντίνου, Μπερσιάνης, Πετράκης Χρ., Τσούλης Δ. (65′ Ιμεράι), Κουτσογιάννης (80′ Γκούνης), Κομισόπουλος, Τσούλης Αθ., Γαγάρας, Παρθένης Λ. (55′ Καναβός), Ζιώγας (70′ Πετράκης Μ.).