Επέστρεψε στις νίκες ο Φαλανιακός

Την επιστροφή του στις νίκες πανηγύρισε ο Φαλανιακός μια εβδομάδα μετά τη «λευκή» ισοπαλία στο ντέρμπι της Φαλάνης με τον Σμόλικα, κερδίζοντας τον Αχιλλέα Φαρσάλων με 2 – 0.

Οι «κιτρινόμαυροι» της Φαλάνης έκαμψαν την αντίσταση του Αχιλλέα Φαρσάλων από το πρώτο κιόλας ημίχρονο χάρις σε τέρματα των Λεσάι και Λυγούρα, φτάνοντας τους 51 βαθμούς και μειώνοντας τη διαφορά από τη κορυφή στους επτά βαθμούς, όντας ακόμη στη 3η θέση.

Το σκορ για τους Φαλανιώτες άνοιξε στο 9ο λεπτό ο Γιώργος Λεσάι, ενώ στο 39′ ο Χρήστος Λυγούρας διαμόρφωσε από το πρώτο κιόλας μέρος το τελικό 2 – 0.

Αξίζει να σημειωθεί πως στο 89ο λεπτό αποβλήθηκε για τους γηπεδούχους, ο Κώστας Μαχαίρας με κόκκινη κάρτα.

Φαλανιακός (Τάσος Μπεριτζάς – Κώστας Παπαρίζος): Μάλτζαρης, Παππάς, Μαχαίρας, Σούλι, Αντωνόπουλος (61′ Φλώρος), Λυγούρας Β., Πανταζής Γ., Μπλέντι, Λυγούρας Χρ. (70′ Φουσίκας), Τσιάκος (90’+2′ Καρυώτης), Λεσάι (85′ Ντανίκας).

Αχιλλέας Φαρσάλων (Χρήστος Καπελιάνης): Κουσιάς, Κομισόπουλος, Τλούπας, Τσούλης Α., Τσούλης Δ., Κούμρια (87′ Κυριαζόπουλος), Πετράκης Χ., Καναβός (46′ Υμεράη), Γαγάρας, Παρθένης Λ., Αναγνώστης (65′ Πετράκης Εμ.).