Επανέναρξη στην Α’ 1 ΕΠΣΛ με αρκετά ντέρμπι!

Το πρωτάθλημα της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας ξεκινά και πάλι και το νέο έτος φέρνει τη 14η αγωνιστική σε 1ο και 2ο όμιλο με ώρα έναρξης στις 15:00 το μεσημέρι της Κυριακής (05/01).

Παιχνίδια με μεγάλο ενδιαφέρον θα διεξαχθούν το μεσημέρι της Κυριακής (05/01) και οι ομάδες θέλουν να μπουν με το «δεξί» στο νέο έτος…

Αρχικά, για τον 1ο όμιλο, ο Χείμαρρος Μαρμαρίνης θα φιλοξενήσει τον Κίσσαβο Συκουρίου στο γειτονικό ντέρμπι των δύο ομάδων, ενώ στους Γόννους η πρωτοπόρος ομάδα του πρωταθλήματος θα αντιμετωπίσει τη Δόξα Βαλανίδας.

Στο γήπεδο «Σταύρος Τσιάπανος» ο Φιλοκτήτης Μελιβοίας θα παίξει με τον Ιπποκράτη, ενώ στο γήπεδο του Θεσσαλικού η Πελασγιώτιδα θα υποδεχθεί τον Κεραυνό Δρυμού.

Στη Ραψάνη, η ομώνυμη ομάδα θα αντιμετωπίσει τον Άρη Κουλουρίου, ενώ στα Δένδρα ο τοπικός Κεραυνός θα αναμετρηθεί με τη Προοδευτική Βερδικούσιας.

Ο Όλυμπος Αιγάνης θα φιλοξενήσει στο γήπεδο του τον Πανιώνιο Νέας Σμύρνης, ενώ τέλος, στο γήπεδο του Τυρνάβου η Ακαδημία θα αντιμετωπίσει τη Δήμητρα Γιάννουλης.

Το πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής έχει ως εξής:

Μαρμαρίνη 05/01 Συκούριο
Γόννοι 05/01 Βαλανίδα
Φιλοκτήτης Μελιβοίας 05/01 Ιπποκράτης
Πελασγιώτιδα 05/01 Δρυμός
Σ.Σ. Ραψάνης 05/01 Κουλούρι
Δένδρα 05/01 Βερδικούσια
Αιγάνη 05/01 Πανιώνιος
Ακαδημία Τυρνάβου 05/01 Δήμητρα Γιάννουλης

Η Βαθμολογία (13η Αγωνιστική)

1. Γόννοι      36 – 6   32
2. Δήμητρα Γιάννουλης      25 – 7   31
3. Δένδρα      26 – 18   26
4. Βερδικούσια      26 – 18   21
5. Δρυμός      21 – 14   21
6. Πελασγιώτιδα      19 – 14   21
7. Φιλοκτήτης Μελιβοίας      23 – 22   18
8. Κουλούρι      15 – 24   18
9. Πανιώνιος      15 – 17   16
10. Συκούριο      18 – 17   15
11. Ιπποκράτης      18 – 25   13
12. Βαλανίδα      11 – 22   13
13. Αιγάνη      20 – 24   12
14. Ακαδημία Τυρνάβου      13 – 25   11
15. Μαρμαρίνη      9 – 18   9
16. Σ.Σ. Ραψάνης      10 – 29   7

Όσον αφορά στον 2ο όμιλο, στους Αγίους Αναργύρους θα διεξαχθεί ένα πολύ ενδιαφέρον ματς ανάμεσα στη τοπική ομάδα και τον Αστέρα Μελισσοχωρίου, ενώ στο Βιολογικό της Νέας Σμύρνης, ο Λαρισαϊκός θα φιλοξενήσει τον Ατρόμητο Βαμβακούς.

Στη Βασιλή Φαρσάλων, η Αναγέννηση θα παίξει με το Ελευθεραί, ενώ στη Γαλήνη ο τοπικός Απόλλων θα αναμετρηθεί με το Ναρθάκι.

Στα Βούναινα θα διεξαχθεί ένα εκ των ντέρμπι της αγωνιστικής ανάμεσα στη πρωτοπόρο ομάδα του πρωταθλήματος και τον Πύρρο, ενώ στο γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας Β’» ο Προμηθέας θα αντιμετωπίσει την Αστραπή Νέας Πολιτείας.

Στη Νίκαια, ο Παναγροτικός θα αγωνιστεί με τη Δάφνη Γλαύκης, ενώ τέλος, στη Ραχούλα η Δόξα θα αντιμετωπίσει τη Δόξα Υπέρειας.

Το πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής έχει ως εξής:

Αγ. Ανάργυροι 05/01 Μελισσοχώρι
Λαρισαϊκός 05/01 Βαμβακού
Αναγέννηση Φαρσάλων 05/01 Ελευθεραί
Γαλήνη 05/01 Ναρθάκι
Βούναινα 05/01 Πύρρος
Προμηθέας 05/01 Αστραπή Ν. Πολιτείας
Παναγροτικός Νίκαιας 05/01 Γλαύκη
Ραχούλα 05/01 Υπέρεια

Η Βαθμολογία (13η Αγωνιστική)

1. Βούναινα      28 – 13   27
2. Παναγροτικός Νίκαιας      28 – 18   25
3. Πύρρος      17 – 12   25
4. Αστραπή Ν. Πολιτείας      28 – 16   24
5. Βαμβακού      23 – 15   24
6. Υπέρεια      24 – 16   23
7. Ελευθεραί      16 – 11   23
8. Ραχούλα      20 – 13   22
9. Μελισσοχώρι      20 – 17   19
10. Άγ. Ανάργυροι      15 – 15   18
11. Ναρθάκι      23 – 19   16
12. Γαλήνη      9 – 19   10
13. Λαρισαϊκός      11 – 23   10
14. Γλαύκη      10 – 32   7
15. Αναγέννηση Φαρσάλων      9 – 26   6
16. Προμηθέας      7 – 21   6

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...