Επιβλήθηκε του Αετολόφου και βλέπει ψηλά…

Την εντός έδρας νίκη με 4 – 1 απέναντι στον Αετό Αετολόφου πέτυχε ο Ηρακλής Χάλκης στο πλαίσιο της 12ης «στροφής» του πρωταθλήματος της Β΄τοπικής κατηγορίας και συνεχίζει να βλέπει ψηλά στον βαθμολογικό πίνακα…

Συγκεκριμένα, με τη νίκη αυτή η ομάδα του Γιάννη Τσαλάγγα έφθασε τους δέκα εννέα βαθμούς και βρίσκεται στην στη πέμπτη θέση της βαθμολογίας, ενώ το σύνολο του Χρήστου Ηλιάδη έμεινε στην ένατη θέση έχοντας συγκεντρώσει μέχρι τώρα, δέκα τρεις βαθμούς.

Στο 10ο λεπτό ο Θανάσης Καλογιάννης με πλασέ μετά από ωραία ατομική ενέργεια έβαλε τον Ηρακλή Χάλκης μπροστά στο σκορ, ενώ ο Χρήστος Λένας με κεφαλιά στο 37′ από εκτέλεση κόρνερ του Σωτήρη Βογιατζή διπλασίασε τα τέρματα για τους γηπεδούχους.

Ένα λεπτό μετά, το σύνολο της Χάλκης πέτυχε και τρίτο τέρμα και πάλι με τον Χρήστο Λένα με ωραίο πλασέ έπειτα από τη κάθετη πάσα του Δημήτρη Μπακαλούλη.

Προς το τέλος του αγώνα τώρα και στο 81ο λεπτό, με αυτογκόλ σε προσπάθεια του να διώξει ο Ανδρέου σημείωσε το 4 – 0 για το συγκρότημα του Γιάννη Τσαλάγγα, ενώ ο Αετόλοφος μείωσε στο 89ο λεπτό με τον Αλέξανδρο Λάχο με σουτ στη κίνηση και το 4 – 1 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Πάντως, οι άνθρωποι του Αετού Αετολόφου ευχαριστούν θερμά τη διοίκηση του Ηρακλή Χάλκης για την άψογη φιλοξενία στον αγώνα, ενώ ο Βασίλης Σαμαράς στάθηκε άτυχος καθώς χτύπησε στο χέρι και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο προκειμένου να διαπιστωθεί η κατάσταση της ζημιάς και να του προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες.

Ηρακλής Χάλκης (Γιάννης Τσαλάγγας): Πρίφτης Χρ. (77′ Κατιγιάννης), Τσάβος, Ντινούλης, Βογιατζής Σ., Μπακαλούλης Αθ. (65′ Θυμάκης Στ.), Πρίφτης Ν., Μπακαλούλης Δ., Γκουγκότης (65′ Βογιατζής Χρ.), Καλογιάννης, Μούτσο, Λένας (80′ Νικολούλης).

Αετός Αετολόφου (Χρήστος Ηλιάδης): Καρέτσος, Ανδρέου, Καραντώνης, Σταμούλης, Ηλιάδης Στ., Λάχο Αλ., Θωμάς (65′ Πατέλης), Τζουβάρας Ηλ., Σαμαράς (60′ λ.τ. Τζουβάρας Ι.), Παλάντζας (46′ Καράτζιος), Κασίδας.