Επιβλητικά οι Ολύμπικ/Νέες Καρυές τη νέα σεζόν!

Με σημαντικό εκτός έδρας «τρίποντο» ξεκίνησαν το νέο πρωτάθλημα της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας οι Ολύμπικ/Νέες Καρυές επικρατώντας του Δαμασιακού με 4 – 2.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να «ανοίξουν» το σκορ σχετικά νωρίς στην αναμέτρηση. Όμως δεν μπόρεσαν να κρατήσουν το προβάδισμά τους για πολύ, διότι στο 20′ ο Αποστόλης Ταρταμπούκας με σουτ μετά από πάσα του Θάνου Τριανταφυλλόπουλου ισοφάρισε σε 1 – 1.

Μάλιστα οχτώ λεπτά αργότερα, ο Ταρταμπούκας από εκτελεστής έγινε οργανωτής, σεντράροντας για τον Γιώργο Μάτο, ο οποίος με κεφαλιά έκανε το 1 – 2 για την ομάδα του. Οι φιλοξενούμενοι «χτύπησαν» ξανά στο 41′. Ωραία ενέργιεια του Γιώρογυ Μάτου και πάσα στον Τριανταφυλλόπουλο και ο τελευταίος με σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1 – 3.

Στην «επανάληψη» οι Ολύμπικ/Νέες Καρυές «καθάρισαν» την υπόθεση νίκη. Όταν στο 53′ ο Σωτήρης Περδίκης μετά από πάσα του Θάνου Τριανταφυλλόπουλου έκανε το 1 – 4. Ενώ είχαν και δοκάρι με σουτ του Χρήστο Αετόπουλου. Το μόνο που κατάφερε ο Δαμασιακός ήταν να μειώσει διαμορφώνοντας το τελικό 2 – 4.

Ολύμπικ/Νέες Καρυές (Βαγγέλης Μπρισίμης): Καλλιμάνης, Τσιώλης Ν. (74′ Τσιουρής), Καφές, Τσιώλης Ευάγγ., Σέτζας, Μητρακούλης, Περδίκης Ν. (46′ Περδίκης Σ.), Τσινούδης (50′ Αετόπουλος), Ταρταμπούκας, Μάτος, Τριανταφυλλόπουλος.