Επιβλητική η Νεάπολη απέναντι στο Ζάππειο!

Τη δεύτερη διαδοχική νίκη στο πρωτάθλημα του 3ου ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας σημείωσε η Νεάπολη, καθώς επιβλήθηκε με 6 – 0 της Αναγέννησης Ζαππείου το πρωί της Κυριακής (13/10).

Με τη νίκη αυτή η ομάδα της Νεάπολης πέτυχε τη δεύτερη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια και έφθασε τους έξι βαθμούς, ενώ το συγκρότημα της Αναγέννησης Ζαππείου συνεχίζει χωρίς βαθμό.

Μόλις στο 6ο λεπτό οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο σκορ με τον Γρηγόρη Περήφανο να δοκιμάζει το σουτ και τον Χρήστο Ζαφειράκη να σκοράρει με κεφαλιά καθώς βρέθηκε στη πορεία της μπάλας και άλλαξε τη πορεία αυτής για το 1 – 0.

Η Νεάπολη διπλασίασε τα τέρματα της με τον Αποστόλη Μπάρδα ύστερα από ομαδική ενέργεια και κάθετη πάσα του Αντώνη Μπουχλαριώτη, ενώ η Νεάπολη ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0 στο δεύτερο μέρος με το πλασέ του Θανάση Μπαλαούρα ύστερα από παράλληλη πάσα του Βάιου Φιλίππου.

Στη συνέχεια και στο 70′, ήρθε η σειρά του Βάιου Φιλίππου να σκοράρει με κεφαλιά από σέντρα του Σιαμπάνη και ο τελευταίος σκόραρε με σουτ μέσα από τη περιοχή μετά από έξι λεπτά.

Το τελικό 6 – 0 για τους γηπεδούχους διαμόρφωσε ο Μπαλαούρας με πλασέ ύστερα από ωραίο συνδυασμό με τον Νέστορα Ζαφειρίου, ενώ οι Χρήστος Ζαφειράκης και Κώστας Καρανίκας στο πρώτο ημίχρονο είχαν οριζόντιο δοκάρι σε προσπάθειες τους.

Νεάπολη: Λιούτας, Συγκούνας 60′ Ζαφειρίου), Καρανίκας (65′ Θανασιάς), Ζάρρας, Περήφανος, Μπαλαούρας, Μπουχλαριώτης, Μέκρας (75′ Παναγός), Φιλίππου, Ζαφειράκης, Μπάρδας (55′ Σιαμπάνης).

Αναγέννηση Ζαππείου (Μίλτος Μελετιάδης): Πράπας, Μπάρκας, Γεράσης, Ζαχαριάς, Αντωνόπουλος, Παυλίδης, Καρατζιώτσικας, Παυλόπουλος Δ., Λιάρος, Παυλόπουλος Αθ., Τσιγάρας.