Επιβλητική νίκη για τη Δόξα Αργυροπουλίου!

Με σκορ 5 – 0 η Δόξα Αργυροπουλίου επιβλήθηκε του Αετού Αμυγδαλέας στη πρώτη αγωνιστική των πλέι άουτ της Α΄ΕΠΣ Λάρισας.

Συγκεκριμένα, οι «κιτρινόμαυροι» του Νίκου Βογιατζή έφθασαν στην εμφατική νίκη, με τα γκολ όπου σημειώθηκαν στο δεύτερο μέρος και τη Δόξα όπου πήρε τους πρώτους τρεις βαθμούς.

Στον αντίποδα, η ομάδα του Μάκη Αλεξούδη δεν κατάφερε να φύγει με το θετικό αποτέλεσμα κι έτσι δεν έχει βαθμό μετά το πέρας της πρώτης αγωνιστικής των αγώνων μπαράζ. Ενώ, είχε χαμένες ευκαιρίες με τον Χρήστο Παπαδάμο (13′, 22′) στην αναμέτρηση.

Στο 52ο λεπτό ο Ραφαήλ Δίχρης ευτύχησε να βάλει μπροστά το Αργυροπούλι στο σκορ, ενώ πέντε λεπτά αργότερα, ο Ανδρέας Βογιατζής έκανε δύο τα τέρματα των γηπεδούχων.

Στο 78′ ο Ραφαήλ Δίχρης σκόραρε ξανά για την ομάδα του Νίκου Βογιατζή και σημείωσε το 3 – 0, ενώ δέκα λεπτά μετά, ο Λευτέρης Γκαραγκούνης ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 4 – 0. Το τελικό 5 – 0 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο 15χρόνος, Αλέξανδρος Καλόγηρος.

Δόξα Αργυροπουλίου (Νίκος Βογιατζής): Μπαχτσιβάνος Αστ., Μπαχτσιβάνος Αστ., Χατζής, Κουρμπάτι, Βογιατζής Ευθ., Φουρτούνας, Αετόπουλος, Σχοινάς (83′ Κόκκορας), Δίχρης (88′ Μάττος), Βογιατζής Αν. (70′ Καλόγηρος), Γκαραγκούνης.

Αετός Αμυγδαλέας (Μάκης Αλεξούδης): Κωνσταντίνου, Καλαϊτζής, Ντάσκας, Περδίκης (80′ Μπέλτσιος), Παραφέστας, Μακρίδης, Ανδριανόπουλος, Παπαδάμου, Κουρούκας (65′ Γκαραβέλης), Ντάλλας, Πλης.