Επιβλητική νίκη για τον Ηρακλής Λάρισας, 4 – 0 τον Διγενή Νεοχωρίου!

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο επέστρεψε ο Ηρακλής Λάρισας στις νίκες, καθώς επιβλήθηκε του Διγενή Νεοχωρίου με σκορ 4 – 0, στο γήπεδο της Νεάπολης!

Η αναμέτρηση διεξήχθη στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ’ εθνικής και με τη νίκη αυτή, η ομάδα των Χρήστου Χατζηλιάδη και Θάνου Τριανταφυλλόπουλου έφθασε τους τριάντα τρεις βαθμούς.

Έτσι, η ομάδα της Νεάπολης συνεχίζει σταθερά στη τρίτη θέση της βαθμολογίας και βρίσκεται πολύ κοντά στον στόχο της παραμονής στη κατηγορία!

Στο πρώτο ημίχρονο και στο 17ο λεπτό ο Τάρτας με δικό του τέρμα ευτύχησε να βάλει τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ, ενώ ο Γιώργος Κακαβίτσης σκόραρε για το 2 – 0 στο 42′.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ηρακλής Λάρισας σημείωσε ακόμη δύο γκολ και είχε χαμένες ευκαιρίες.

Συγκεκριμένα, στο 72ο λεπτό ο Ηρακλής Γκιουρσάνης με δικό του τέρμα που είχε περάσει στο παιχνίδι ως αλλαγή ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0, ενώ το τελικό 4 – 0 διαμορφώθηκε στο 90′ με αυτογκόλ ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Ηρακλή Γκιουρσάνη!

Ηρακλής Λάρισας (Χρήστος Χατζηλιάδης – Θάνος Τριανταφυλλόπουλος): Παπαγιάννης, Ναρίνογλου (65′ Αθανασιάς), Γιαννακόπουλος, Ψωμολιάς, Τάρτας, Νεμπεγλέρας, Χριστίδης (75′ Κρίτσας), Μανιώτης, Νάστας (55′ Γκιουρσάνης), Ζαφειρίου, Κακαβίτσης (75′ Μουξιός).

Σουλίδης, Βογδόπουλος, Σάκκος (ΕΠΣ Κοζάνης).