Επιβλητική νίκη και πλησιάζει η Αιγάνη…

Με τους τρεις βαθμούς από το γήπεδο της Γαλήνης έφυγε ο Όλυμπος Αιγάνης, μιας και επιβλήθηκε με 5 – 0 του Δία για την 16η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Με αυτή τη νίκη, το σύνολο των Θοδωρή Σολωμού και Γιώργου Νιάφα έφθασε τους τριάντα ένα και πλησιάζει στη πρώτη «τετράδα» του 3ου ομίλου της βαθμολογίας.

Στο 3ο λεπτό του αγώνα ο Κώστας Ζάχος με προσπάθεια του είδε τη μπάλα να σταματά στο δοκάρι της εστίας του Δία, όπως και έξι λεπτά, με τον ίδιο παίκτη να έχει δοκάρι από απευθείας εκτέλεση κόρνερ.

Στο 12′ ο Ρουμπιές με σουτ μέσα από τη περιοχή «άνοιξε» το σκορ στο ματς, ενώ με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Σαμέτ με δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή έκανε δύο τα τέρματα για την Αιγάνη.

Λίγο πριν εκπνεύσει το πρώτο ημίχρονο, ο Σαμέτ δέχθηκε τη μπάλα από τον Γιούλι Μπουλάρι και με σουτ από θέση βολής ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3, ενώ στο 44′ η Αιγάνη είχε νέο δοκάρι ασυτή τη φορά με τον Περόι.

Στο δεύτερο μέρος του αγώνα και στο 52ο λεπτό, ο Ρουμπιές με κάθετη πάσα τροφοδότησε τον Σαμέτ και ο τελευταίος με πλασέ πέτυχε το 0 – 4 για τους φιλοξενούμενους.

Το τελικό 0 – 5 για την Αιγάνη σημειώθηκε στο 65ο λεπτό, με σκόρερ τον Κώστα Ζάχο με σουτ από πλεονεκτική θέση για γκολ.

Τέλος, οι άνθρωποι της Αιγάνης ευχαριστούν θερμά τη διοίκηση του Δία για την άψογη φιλοξενία στο σημερινό παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Όλυμπος Αιγάνης (Θοδωρής Σολωμός – Γιώργος Νιάφας): Ριζάκης, Σολωμός, Χριστοδούλου, Μπουλάρι Γ., Γκαραγκούνης Ι., Ζάχος Κ., Γκαραγκούνης Χαρ., Περόι (65′ Ζάχος Χριστ.), Νιάφας (46′ Βουγιούκας), Ρουμπιές, Τάκης (2′ λ.τ. Σαμέτ).