Επιβλητική στην επανάληψη η Βαλανίδα

Στα έξι γκολ σταμάτησε η Δόξα Βαλανίδας στο εκτός έδρας παιχνίδι με τη Θύελλα Μεγάλου Ελευθεροχωρίου σε παιχνίδι για τη 16η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Η ομάδα του Βαγγέλη Μάνου έφθασε τους τριάντα επτά βαθμούς και συνεχίζουν στη πρώτη θέση της βαθμολογίας με τον Κεραυνό Δρυμού, ενώ το Μεγάλο Ελευθεροχώρι παραμένει στη προτελευταία θέση έχοντας έξι βαθμούς.

Στο 14ο λεπτό ο Μπάσιο μετέτρεψε σε γκολ τη προσπάθεια του κι έτσι «άνοιξε» το σκορ στην αναμέτρηση, ενώ στο 40ο λεπτό οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν προσωρινά στο σκορ και έκαναν το 1 – 1.

Με την εκκίνηση του δευτέρου μέρους, ο Μπάσιο έκανε το 1 – 2 και έβαλε ξανά τη Βαλανίδα μπροστά στο σκορ, ενώ στο 56ο λεπτό ο Βαρσάμης ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 1 – 3.

Τέσσερα λεπτά μετά και πάλι ο Βαρσάμης σκόραρε και διεύρυνε το σκορ σε 1 – 4 για τη Δόξα, ενώ με κεφαλιά στο 68′ ο Χατζηλαδάς βρήκε δίχτυα και πέτυχε το 1 – 5. Το τελικό 1 – 6 διαμορφώθηκε στο 90ο λεπτό του αγώνα με το γκολ του Θάνου.

Δόξα Βαλανίδας (Βαγγέλης Μάνος): Κοκκαλάρας, Δαούλας, Παπαδημητρίου (60′ Σαμαρίνας), Θάνος, Χαλίλ, Σκριάπας, Μπάσιο (60′ Παζάρας), Χατζηλαδάς, Βαρσάμης, Παλάντζας Ν. (72′ Αδάμου), Χριστόδουλος (65′ Πλατής).