Επιβλητικός Ατρόμητος, «πέρασε» από το Ζάππειο

Σκοράροντας δυο πανομοιότυπα τέρματα με κεφαλιές στα πρώτα 20′ ο Ατρόμητος Βαμβακούς καθάρισε νωρίς την υπόθεση νίκη κόντρα στην Αναγέννηση Ζαππείου την οποία και κέρδισε εν τέλει με το επιβλητικό 0 – 3, κάνοντας πρεμιέρα με το «δεξί» στο πρωτάθλημα της Β΄ ΕΠΣΛ.

Αρχικά στο 10′ και έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Αζά ο Κεσέογλου με καρφωτή κεφαλιά νίκησε τον Γκατζανά και άνοιξε «λογαριασμό» για τους «μπλε».

Δέκα λεπτά αργότερα και έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Μουτκανά ήταν σειρά του Τσιτσικλή να στείλει την μπάλα στα δίχτυα της Αναγέννησης με κεφαλιά και πάλι. Ο Ατρόμητος θα μπορούσε να διευρύνει και άλλο τον δείκτη του σκορ στο πρώτο μέρος όμως το πλασέ του Τσιτσικλή και η κεφαλιά του Τασιόπουλου σταμάτησαν πάνω στον Γκατζανά.

Οι γηπεδούχοι απείλησαν στο 40′ όμως η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Σακελλαρίου έπειτα από εκτέλεση φάουλ και προβολή μέσα στην περιοχή.

Στο δεύτερο μέρος ο Ατρόμητος «καθάρισε» την υπόθεση νίκη στο 60′ όταν ο Μουτκανάς και πάλι «σέρβιρε» και ο Τασιόπουλος με υποδειγματικό πλασέ από θέση τετ α τετ δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Γκατζανά.

Στην συνέχεια του αγώνα η ομάδα του Ζαππείου πίεσε έτσι ώστε να πετύχει κάποιο γκολ. Στο 70΄ο Σακελλαρίου απέκρουσε και η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι, ενώ τρία λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι, όμως ο Σακελλαρίου κράτησε το μηδέν στην εστία του Ατρομήτου στην πρεμιέρα.

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με τους «μπλε» να πανηγυρίζουν το «διπλό».

Ατρόμητος Βαμβακούς (Γιώργος Ράιος): Σακελλαρίου, Μακρής, Κεσέογλου, Μορφογιάννης, Φλώρος, Βασιλόπουλος, Ξυνογαλάς, Τασιόπουλος, Τσιτσικλής (65′ λ.τ. Παπαδόπουλος), Αζάς (80′ Αρσενόπουλος Βασίλης), Μουτκανάς (75′ Ανδρεόπουλος).

Πηγή: ifarsala.gr