Επιβλητικός και μία «ανάσα» από τη κορυφή ο Ατρόμητος Δασοχωρίου!

Με εκκωφαντικό σκορ (0 – 7) έφυγε από τα Καλύβια ο Ατρόμητος Δασοχωρίου, καθώς επιβλήθηκε της τοπικής ομάδας για τη 10η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β’ ΕΠΣΝ Λάρισας!

Το συγκρότημα του Νίκου Χατζημπύρου όχι μόνο είχε εντυπωσιακό πέρασμα από τα Καλύβια, αλλά εκμεταλλεύτηκε και τα υπόλοιπα αποτελέσματα και συνεχίζει στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Μάλιστα, το Δασοχώρι συνεχίζει έχοντας είκοσι βαθμούς και στο μείον ένα από τη πρώτη θέση και τον Ροδιακό κι ενώ περιμένει το αποτέλεσμα της Ακαδημίας Ελασσόνας με το Μεγάλο Ελευθεροχώρι για να δει τη θέση που θα βρίσκεται μετά το πέρας αυτής της αγωνιστικής.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Γιάννης Κόκκινος με απευθείας εκτέλεση φάουλ ευτύχησε να βάλει τον Ατρόμητο Δασοχωρίου μπροστά στο σκορ και το 0 – 1 ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Δύο λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους, ο Γρηγόρης Κουρούτσαλης δέχθηκε τη κάθετη πάσα από τον Γιάννη Κόκκινο κι εκείνος με ωραίο τελείωμα διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενουμένων.

Μάλιστα, στο 50′ ο Γιάννης Κόκκινος ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3, με τον Χρήστο Μήτρο να παίρνει τη σκυτάλη στα γκολ στο 57ο λεπτό με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή των γηπεδούχων.

Ο ίδιος παίκτης ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 5 στο 65′ με πλασέ από θέση βολής, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ήρθε η σειρά του Φραγκογούλα να σκοράρει για το 0 – 6 με πλασέ από θέση τετ – α – τετ.

Το τελικό, 0 – 7 διαμόρφωσε ο Χρήστος Μήτρος στο 80′ που σημείωσε παράλληλα χατ – τρικ με πλασέ από κάθετη πάσα του Φραγκογούλα.

Ατρόμητος Δασοχωρίου (Νίκος Χατζημπύρος): Δήμου Χρ., Καραγιώργος (46′ λ.τ. Δήμου Ευάγ.), Τσιόπας, Βάνης, Μαυρουδής, Κουρούτσαλης, Κωσταρέλλος (70′ λ.τ. Μήτρος Κ.), Σακελλαρίου, Μήτρος Χρ., Κόκκινος, Φραγκογούλας.