Επιβλητικός ο Δαμασιακός!

Νίκη «ανάσα» σημείωσε ο Δαμασιακός στην έδρα του απέναντι στον Αετό Αμυγδαλέας, καθώς επιβλήθηκε με το εμφατικό 4 – 0 στη 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της «μεγάλης» τοπικής κατηγορίας και βρίσκεται στο -2 από τη ζώνη του υποβιβασμού και πίσω από τους Αργυροπούλι και Βλαχογιάννι. Σε μεγάλη ημέρα ο Χρήστος Νάτσης με δύο γκολ και μία ασίστ!

Μία εμφατική νίκη πέτυχε λοιπόν το συγκρότημα του Χρήστου Λόλα που είχε να κερδίσει εντός γραμμών από τη 2η αγωνιστική με αντίπαλο τον Αχιλλέα Φαρσάλων, ενώ στην 9η στροφή πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης άνευ αγώνος απέναντι στο Συκούριο που αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα.

Με τη σημερινή νίκη λοιπόν ο Δαμασιακός έφθασε τους δέκα τρεις βαθμούς και βρίσκεται στη δωδέκατη θέση, ενώ ο Αετός Αμυγδαλέας μετά την ήττα παρέμεινε στους δέκα βαθμούς και τη τελευταία θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Στο 35ο λεπτό ο Χρήστος Νάτσης με ωραίο τελείωμα μετά από ωραία ατομική προσπάθεια ευτύχησε να βάλει μπροστά τους γηπεδούχους στο σκορ, ενώ ο Μιχάλης Γκαντρής οκτώ λεπτά αργότερα διπλασίασε τα τέρματα για τους «κυανόλευκους» με πλασέ μέσα από τη περιοχή του Αετού και το 2 – 0 ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Στη συνέχεια του αγώνα τη σκυτάλη πήρε και πάλι ο Χρήστος Νάτσης, όπου με δικό του τέρμα με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Γιώργου Γεωργατζιά η ομάδα του Χρήστου Λόλα ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0, ενώ στο 89ο λεπτό, ο Στέλιος Λούτσος αυτή τη φορά πέτυχε γκολ με κεφαλιά από εκτέλεση φάουλ του Χρήστου Νάτση και διαμόρφωσε το τελικό σκορ στην αναμέτρηση.

Πάντως, ο Δαμασιακός τελείωσε το ματς με δέκα ποδοσφαιριστές, καθώς ο Γιώργος Γεωργατζιάς αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη και συνάμα τη κόκκινη κάρτα από τον κ. Ντελέζο στο 76′ και πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια.

Δαμασιακός (Χρήστος Λόλας): Μιγδάνης, Γεωργατζιάς, Ιωαννίδης (86′ Αγραφιώτης), Ντόκος, Σουγλής Στ., Τσιάλτας, Μπακαΐμης (80′ Σουγλής Κ.), Μουσιάρης (70′ Λέτσιος Στ.), Νάτσης, Λούτσος, Γκαντρής (85′ Χασιώτης).

Αετός Αμυγδαλέας (Μάκης Αλεξούδης): Αλεξούδης, Σιάρκος, Ντάσκας (70′ Παπαδήμος), Περδίκης, Παπακωστούλης (40′ λ.τ. Παραφέστας), Τσεκούρας, Ανδριανόπουλος, Παρασκευούδης, Φούντας (70′ Πλης), Φιλίππου (65′ Βαρλάγκας), Ντάλλας.