Επιβλητικός ο Ιπποκράτης

Δίχως να δυσκολευτεί ιδιαίτερα, ο Ιπποκράτης επικράτησε εντός έδρας του Αετού Αετολόφου με το εμφατικό 5 – 1 για την 9η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ΄ΕΠΣ Λάρισας.

img_9104

Τον «χορό» των γκολ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο στο 25′ ο Βαγγέλης Κουτσιμάνης, ο οποίος με πλασέ έκανε το 1 – 0. Βέβαια δε μπόρεσε να το… χαρεί και πολύ η ομάδα του, διότι μόλις πέντε λεπτά αργότερα, με κεφαλιά ο Παντελιάδης μετά από εκτέλεση κόρνερ του Βαγγέλη Ηλιάδη ισοφάρισε σε 1 – 1.

img_9065

Όμως ο Ιπποκράτης κατάφερε να ξαναπάρει το προβάδισμα σε ένα καίριο χρονικά σημείο. Συγκεκριμένα στο 45+1′ με κεφαλιά ο Κάστρο Φραχόλι, έκανε το 2 – 1. Στην επανάληψη η αναμέτρηση έγειρε προς τους γηπεδούχους. Καθώς στο 65′  ο Θανάσης Νταμπαλέτσιος με σουτ έξω από τη περιοχή έδωσε προβάδισμα δύο γκολ στην ομάδα του.

img_9058

Ενώ τέσσερα λεπτά με μετά ο ίδιος παίκτης με σουτ μέσα από τη περιοχή αυτή τη φορά ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4 – 1. Οι φιλοξενούμενοι στο 74′ προσπάθησαν να ξαναμπούν στο ματς, όμως το σουτ του Ντελή σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

img_9056

Για να φτάσουμε προς τη λήξη της αναμέτρησης και συγκεκριμένα στο 87ο λεπτό, όταν ο Γιώργος Μπασιάκος με σουτ δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο γκολκίπερ, διαμορφώνοντας το τελικό 5 – 1 υπέρ του Ιπποκράτη.

img_9120

Ιπποκράτης (Γιάννης Εμμανουήλ): Σκάρλος, Παπαδημητρίου, Φώλιας, Μονάντερος, Τσουμάνης, Νταμπαλέτσιος (80′ Κατσιαφλιάκας) , Φραχόλι Κ., Μπασιάκος, Κουτσιμάνης (80′ Σδράγκας), Μπούζος, Φραχόλι Ρ. (68′ Μαραμής).

Αετός Αετολόφου (Χρήστος Ηλιάδης): Φιλίππου, Τζουβάρας Ηλ., Καράτζιος Θ., Παντελιάδης, Ηλιάδης Στ., Στεφανούλης, Ντελής, Ηλιάδης Ευάγγ., Χατζάκος (80′ Πατέλης), Τζιούρας, Καράτζιος Γρ. (65′ Τζουβάρας Ι.).