Επιβλητικός ο Πύρρος!

Στα πέντε τέρματα με αντίπαλο τον Θερμαϊκό Στομίου σταμάτησε ο Πύρρος στην 3η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας και συνεχίζει ακάθεκτος στη πρώτη θέση της βαθμολογίας!

Η ομάδα του Κώστα Βασίλη μοιράζεται τη πρώτη θέση με το Κουλούρι έχοντας εννέα βαθμούς και έχει το απόλυτο στο πρωτάθλημα, ενώ από την άλλη, ο Θερμαϊκός έχει συγκεντρώσει δύο βαθμούς ύστερα από την 3η αγωνιστική.

Μόλις στο 3ο λεπτό ο Μούρι με πλασέ μετά από τη βαθιά πάσα του Αλέξανδρου Κάτσα έκανε το 1 – 0 για τον Πύρρο, ενώ επτά λεπτά αργότερα, ο Άλκης Νικούλης με πλασέ μετά από κάθετη πάσα του Μούρι έκανε δύο τα τέρματα για τους γηπεδούχους.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, το Στόμιο μπήκε ξανά στο παιχνίδι με το όμορφο τέρμα που πέτυχε ο Γιάννης Τσιάρας με σουτ έξω από τη περιοχή, όμως στο 40ο λεπτό ο Βελλής έκανε τη προσπάθεια να σκοράρει και άθελα του ο Γιάννης Θεοδώρου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Φωτίου με το σκορ να γίνεται 3 – 1.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα και στο 50ο λεπτό, ο Αλέξανδρος Κάτσας σημείωσε τέρμα ανεβάζοντας το σκορ σε 4 – 1 με δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 69ο λεπτό ο Νίκος Αλεξανδρής μετά από τη κάθετη πάσα του Κώστα Βάσσου.

Βέβαια, ο Θερμαϊκός θα μπορούσε να είχε μικρύνει τη διαφορά τερμάτων, με τις ευκαιρίες των Ρίζου Οικονόμου και Χρήστου Βλούχου να σταματούν στο δοκάρι της εστίας του Λεωνίδα Κιόρογλου.

Α.Σ. Βορειοηπειρωτών Ο Πύρρος (Κώστας Βασίλης): Κιόρογλου, Βαρσάμης, Λίτσας (62′ Χαϊδούσης), Μαρούδης, Κάτσης, Ζιώγας, Πότσης, Κάτσας (57′ Βάσσος), Νικούλης (67′ Λεσάι), Μούρι (60′ Αλεξανδρής), Βελλής.

Α.Ο. Θερμαϊκός Στομίου (Γιώργος Σκρέτας): Φωτίου, Θεοδώρου Ι., Τοπάλης Μ., Βλούχος, Χλωρός (70′ Τοπάλης Άγγ.), Αντωνίου, Μπάτσικας, Οικονόμου Ρ., Σελήνης Δ., Τσιάρας, Αλβανός Κ. (80′ Μαργαρίτης).