Επιβλητικός ο Σ.Σ. Ραψάνης!

Στα έξι τέρματα σταμάτησε ο Σ.Σ. Ραψάνης στην εντός έδρας αναμέτρηση με τον Α.Ο. Χειμαδίου για τη 13η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Τρεις βαθμούς πίσω από τη πρώτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας βρίσκεται η ομάδα του Δημήτρη Γκαραγκούνη, όπου με έξι γκολ ξεπέρασε το εμπόδιο του Χειμαδίου και έφθασε τους είκοσι οκτώ βαθμούς.

Αντίθετα, το συγκρότημα του Χειμαδίου δεν μπόρεσε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα από αυτή την αναμέτρηση και παρέμεινε στους στους δέκα επτά βαθμούς και την έβδομη θέση.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Στέλιος Τσινούδης με δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή ευτύχησε να βάλει μπροστά τον Σ.Σ. Ραψάνης στο σκορ, ενώ πέντε λεπτά μετά, ο Τζέφρι Σινάν με δικό του γκολ οι γηπεδούχοι πέτυχαν το 2 – 0.

Στο 42ο λεπτό ο Τζέφρι Σινάν και πάλι από ωραία συνεργασία με τον Αντώνη Κατσαμάκα ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0, ενώ ο ίδιο παίκτης διεύρυνε το σκορ σε 4 – 0 στο 50′ και παράλληλα πέτυχε χατ – τρικ!

Στο 58ο λεπτό του αγώνα ο Αντώνης Κατσαμάκας σημείωσε το 5 – 0 με κεφαλιά από σέντρα του Κωνσταντίνου Δικόπουλου, ενώ ο ίδιος παίκτης από την άσπρη βούλα και την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 61′ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Πάντως, η ομάδα του Δημήτρη Γκαραγκούνη είχε και 3 δοκάρια στο παιχνίδι με πρωταγωνιστή τον Στέλιο Τσινούδη.

Σ.Σ. Ραψάνης (Δημήτρης Γκαραγκούνης): Κοτσιανούλης, Λιάμης, Ιωάννου, Δικόπουλος, Τσούτης, Σινάνι Κ., Καρπέτης, Μπίμπα (60′ Μακεδόνας), Τσινούδης (55′ Γκιώνης), Σινάν Τζ. (60′ Σινάν Ζ.), Κατσαμάκας (60′ Δούρος).