Επιβλητικό το Αβέρωφ!

Στα έξι τέρματα σταμάτησε το Αβέρωφ απέναντι στη Καρυά, σε αναμέτρηση για την 8η στροφή του 2ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Το συγκρότημα του Δημήτρη Κουκουλιάφκα σημείωσε ακόμη μία νίκη στο φετινό πρωτάθλημα κι έφθασε τους είκοσι ένα βαθμούς, ενώ η ομάδα του Γιάννη Καραγκόγκου έμεινε στους τρεις πόντους ύστερα και από αυτή την αγωνιστική.

Στο 11ο λεπτό ο Παρλάντζας βρήκε δίχτυα με πλασέ κι «άνοιξε» το σκορ στην αναμέτρηση, ενώ στο 37ο λεπτό ο Θανάσης Κοτρώτσιος διπλασίασε τα τέρματα για τους γηπεδούχους.

Στο δεύτερο μέρος τώρα και στο 53ο λεπτό, ο Παρλάντζας με ψύχραιμο πλασέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0, ενώ ο Ηλίας Λιλολάρι στο 61ο λεπτό διεύρυνε το σκορ σε 4 – 0.

Έξι λεπτά αργότερα, ο Σωτήρης Κουτσάκης αυτή τη φορά βρήκε δίχτυα και σημείωσε το 5 – 0, ενώ το τελικό 6 – 0 για τη ΠΑΟΛΑ διαμόρφωσε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ο Παρλάντζας στο 79ο λεπτό του παιχνιδιού.

ΠΑΟΛ Αβέρωφ (Δημήτρης Κουκουλιάφκας): Σδούγκας, Πατρίκης (57′ Σωτήρης), Μούτσα, Μητσιός, Κοτρώτσιος Χρ., Κοτρώτσιος Αθ. (50′ Γκουτσιούδης), Λιλολάρι (62′ Γραμμένος), Παρλάντζας, Ντέκας, Κουτσάκης, Κουσιάς (55′ Τσούπρος).