Επική ανατροπή για τον Κεραυνό Δένδρων!!!

Γιατί “μηδένα προ του τέλους μακάριζε”…ο Κεραυνός Δέδρων τι και αν έχανε 2 – 0 στο ημίχρονο, στο τέλος κατάφερε και “χαμογέλασε” παίρνοντας ένα σπουδαίο διπλό μέσα στην έδρα του Απόλλων Γερανείων, με 2 – 3. Έτσι η ομάδα των Δένδρων κατάφερε και έπιασε την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Από την άλλη τα Γεράνεια ίσως δεν περίμεναν αυτό το “comeback” και θα κοιτάξουν τη συνέχεια.

Ο Μπόλης στο 30′ κέρδισε πέναλτι για τους γηπεδούχους με τον ποδοσφαιριστή να αναλαμβάνει ο ίδιος την εκτέλεση. Από τα έντεκα μέτρα ήταν εύστοχος κάνοντας το 1 – 0 για την ομάδα του.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Βασίλης Παπαδημητρίου με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα των Γερανείων στέλνοντας τις ομάδες στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα με το σκορ να είναι 2 – 0.

Και εκεί που όλοι νόμιζαν πως το ματς τελειώσε…αυτό ξεκίνησε. Ο Μπακού πήρε την μπάλα από τον Τσιάτα μέσα στη περιοχή μέσα στο 60′ και με πλασέ μείωσε για το 2 – 1.

Δέκα λεπτά μετά η ισοφάριση έφτασε για τον Κεραυνό. Στο 70ο λεπτό ο Κώστας Τασιούλας σέντραρε και ο Αγγελής με κεφαλιά έφερε το παιχνίδι στα ίσια για το 2 – 2.

Και το αποκορύφωμα ήταν η απόλυτη ανατροπή σε συνδυασμό με ένα εκπληκτικό τέρμα. Στο 75′ ο Τσιάτας “έπιασε” ένα σουτ κεραυνό στέλνοντας τη μπάλα συστημένη στο παραθυράκι της εστίας των γηπεδούχων, ξεσπώντας οι φιλοξενούμενοι σε τρελά πανηγύρια.

Λίγο πριν το τέλος του αγώνα ο Αγγελής θα μπορούσε να διευρύνει και άλλο τη νίκη της ομάδας του αλλά στις φάσεις του 80′ και του 83′ δεν ήταν αρκετά ήρεμος στα τετ – α – τετ που βγήκε αντιμέτωπος με τον τερματοφύλακα.

Απόλλων Γερανείων (Δημήτρης Αδάμου): Νταλαμάς, Γκανάτσιος Β., Ευαγγέλου Διον. (60′ Παπαγιάννης Κ.), Μπαράκος (46′ Καρακώστας), Γεωργάκης, Στατήρης, Τζήκας, Παπαδημητρίου Θ., Ζιάκος Α., Παπαδημητρίου Β. (65′ Ζιάκος Γ.), Μπόλης.

Κεραυνός Δένδρων (Χρήστος Τασιούλας – Φάνης Μπατραλέξης): Κωστόπουλος, Δεσπόπουλος, Ζαχαρόπουλος (46′ Γκάνας), Ζιώγκος, Ντόνας (46′ Τασιούλας Κ.), Παπαδόπουλος, Γκάτης, Τσιάτας, Μπακού, Βλησαρούλης, Αγγελής (84′ Ζαφειρίου).