Επικράτησε από το πρώτο μέρος!

Έπρεπε να περάσουν τέσσερις αγωνιστικές για να πετύχει το Μαυροβούνι τη δεύτερη συναπτή νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Α΄1 τοπικής κατηγορίας, με το συγκρότημα του Λάζαρου Αγγλόπουλου όπου και κέρδισε με εμφατικό σκορ (4 – 0) τη Γιάννουλη.

Οι «πετεινοί» έφθασαν τους έξι βαθμούς με τη σημερινή ευρεία νίκη στη τέταρτη αγωνιστική, ενώ οι «πράσινοι» συνεχίζουν έχοντας τρεις βαθμούς μετά και το πέρας αυτής της αγωνιστικής.

Στο 23ο λεπτό ο Τόλης Ακριβόπουλος εκτέλεσε φάουλ και ο Νίκος Μπατζέλας με κεφαλιά «άνοιξε» το σκορ και έκανε το 1 – 0, ενώ πέντε λεπτά, ο Τριάντης «έσπασε» τη μπάλα στον Σάββα Χατζηλιάδη και ο τελευταίος διπλασίασε τα τέρματα για το Μαυροβούνι.

Με την εκκίνηση του δευτέρου ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι ανέβασαν τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0 με σκόρερ τον Τόλη Ακριβόπουλο και τη πάσα του Δημήτρη Μπάγκα, ενώ τέλος, στο 64ο λεπτό, ο Σάββας Χατζηλιάδης με σουτ στη κίνηση πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο ματς και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Α.Ο. Μαυροβουνίου (Λάζαρος Αγγλόπουλος): Μαγαζιώτης, Μπάγκας Δ., Τατσέλος (68′ Νόττας), Τριάντης (72′ Μπατζέλας Β.), Μαντζαφούλης, Κολιοφούτης, Αρσένης, Μπατζέλας Ν. Χατζηλιάδης, Ακριβόπουλος (77′ Ατέσης), Βούκοτος (77′ Ριζόπουλος).

Δήμητρα Γιάννουλης (Νίκος Χατζημπύρος): Μαστοροδήμος, Ραπτόπουλος, Σαπάκος (64′ Τσιμπόλης), Ράπτης (Θώμος Α.), Βιλανάκης (46′ Μήτρος), Θώμος Σωτ., Παλάντζας, Τσουμάνης, Μπάμπαλης, Γκαλγκανόπουλος, Τσίλης (46′ Γκαραβέλης).