Επικράτησε και βλέπει… ψηλά!

Τη δεύτερη διαδοχική νίκη στο πρωτάθλημα του 2ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ πέτυχε ο Κεραυνός Δρυμού, όπου κέρδισε στην έδρα του τον Ηρακλή Πλατανουλίων με 4 – 0 στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής!

Η ομάδα του Φάνη Τσέλιου έφθασε τους εννέα βαθμούς με τη σημερινή νίκη κι έτσι βρίσκεται στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, με τον σύλλογο του Κεραυνού να έχει υψηλές βλέψεις ενόψει και της συνέχειας του πρωταθλήματος. Στον αντίποδα, το συγκρότημα του Γιάννη Νινίκα έμεινε στους τρεις βαθμούς και στη δωδέκατη θέση ύστερα από αυτή την αγωνιστική.

Στο 19ο λεπτό του αγώνα ο Γαλανός με σουτ μετά από ωραία ατομική ενέργεια έβαλε μπροστά τον Δρυμό στο σκορ, ενώ στο 43ο λεπτό ο Γκαντούνας με σουτ έξω από τη περιοχή έκανε δύο τα τέρματα για τους γηπεδούχους.

Στο δεύτερο μέρος τώρα και στο 58ο λεπτό, ο Γιώργος Γκαντούνας βρήκε ξανά δίχτυα αυτή τη φορά με απευθείας εκτέλεση φάουλ και ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0, ενώ σημείωσε παράλληλα και το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι.

Με τη συμπλήρωση των 70 λεπτών αγώνα, ο Κεραυνός Δρυμού διεύρυνε το σκορ και πέτυχε το 4 – 0 με σκόρερ τον Θώμο ύστερα από ατομική ενέργεια, ενώ τέλος, οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να είχαν πετύχει και περισσότερα τέρματα, όμως οι ευκαιρίες των Γαλανού και Γκαντούνα σταμάτησαν στο δοκάρι της εστίας του Ηρακλή Πλατανουλίων.

Κεραυνός Δρυμού (Φάνης Τσέλιος): Ρουμπιές, Μπαργιάννης (68′ Γκαντούνας Κ.), Μίχης, Ζιώγας (79′ Κουτσιώρας), Μενσούρ, Καραποστόλης, Μπούτλας, Γκαντούνας Γ., Ζιάρρας, Γαλανός (57′ Φακής), Θώμος (73′ Σινάνι).

Ηρακλής Πλατανουλίων (Γιάννης Νινίκας): Πασάλογλου, Κέβιν (70′ Ματράκης Γ.), Παπαλέξης (65′ Κατσής), Κωστίμπας, Λάζος Αν., Λάζος Ι., Κερίμι Ρ., Τσοπάνογλου, Λάζος Γ., Τσάτσος Β. (80′ Ζαμπόγιας), Καραφύλλης.