Επικράτησε κι ανεβαίνει!

Την εντός έδρας νίκη με 3 – 1 πανηγύρισε σήμερα ο Σ.Σ. Ραψάνης, όπου κέρδισε το Ομορφοχώρι στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ!

Η ομάδα του Κώστα Μπακατσή δίχως να αντιμετωπίσει ιδιαίτερα προβλήματα, ξεπέρασε το εμπόδιο του συνόλου του Μανώλη Γαραζανάκη κι επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες.

Έτσι, έφθασε τους επτά βαθμούς ύστερα από αυτή την αγωνιστική, ενώ αντίθετα, η ομάδα του Μανώλη Γαραζανάκη δεν έχει ακόμη βαθμό και βρίσκεται στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

Στα του αγώνα τώρα, η ομάδα του Κώστα Μπακατσή με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα έκανε το 1 – 0 με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ορέστη Ζιούστη, ενώ λίγο πριν εκπνεύσει το πρώτο ημίχρονο, ο Βασίλης Σινάν διπλασίασε τα τέρματα για τους γηπεδούχους με δικό του τέρμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα και στο 64ο λεπτό, το Ομορφοχώρι μείωσε σε 2 – 1, όμως ο Τζέφρι Σινάν διαμόρφωσε το τελικό σκορ και πέτυχε το 3 – 1. Μάλιστα, η Ραψάνη τελείωσε το ματς με δέκα παίκτες, καθώς ο Βασίλης Σινάν αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα προς το τέλος της αναμέτρησης μετά από απόφαση του ρέφερι κ. Αντωνίου.

Σ.Σ. Ραψάνης (Κώστας Μπακατσής): Καλογιάννης, Δικόπουλος, Ζιούστης, Πατσώνης, Κυριάκος (77′ Γκαραγκούνης Δ.), Μπίμπα, Σινάν Κ., Γαγάρας (74′ Σινάν Ερ.), Σινάν Β., Σινάν Τζ. (87′ Γκαραγκούνης Γ.), Λιάμης (56′ Ρωμιός).